Ateinantį šeštadienį, balandžio 24 dieną, Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkai pagaliau žais pirmąsias namų rungtynes „Optibet A lygos“ 2020 m. sezone.

Visą pirmą aukščiausios šalies lygos futbolo čempionato ratą kėdainiečiams teko rungtyniauti išvykose dėl nebaigtų aikštės dangos keitimo darbų. Pagaliau, po dešimtmečio, nauja danga savo žalumu šviečia iš tolo ir į stadioną vilioja ne tik sportininkus, bet ir sirgalius, kurie už savo miesto komandą jau galės sirgti stadiono tribūnose.

Naują aikštės dangą Kėdainių miesto stadionui jau antrą kartą padovanojo Lietuvos futbolo federacija. O stadiono infrastruktūros darbai pajudėjo po šalies premjero vizito Kėdainiuose.

Juostelės dar nekirps

Kėdainių sporto centro, valdančio Kėdainių stadioną, vadovas Tomas Pakštys žurnalistus nuramino, kad atidarymo juostelės rytoj dar nekirps. Ne visi stadiono infrastruktūros darbai dar baigti.

Dar įrenginėjamos patalpos tarp centrinės tribūnos. Šie darbai, pasak sporto centro vadovo, turėtų būti baigti iki vasaros.

 Pirmame aukšte ten įsikurs komandų rūbinės, trenerių, teisėjų, medicinos, aptarnaujančio personalo kambariai, televizijos aparatinė bei pagalbinės patalpos.

Taip pat stadionas turės ir atskiras bilietų kasas. Jau veikia elektroninė švieslentė.

 Antras aukštas bus skirtas reprezentacijai – VIP žiūrovams, transformuojama salė konferencijoms.

Oficialaus stadiono darbų pabaigos įforminimo galima tikėtis rudeniop.

Išlaikymas kainuos

T. Pakštys neslepia, kad naujo sporto objekto priežiūra ir išlaikymas kainuosiąs nemenkus pinigus. Sporto centro vadovas įvardino apie šešiasdešimties tūkstančių eurų sumą.

Stadionui reiksią papildomų darbuotojų.

Jau ir dabar, kol vienoje stadiono pusėje darbai nebaigti, reikia remontuoti pietines tribūnas.

Šioms tribūnoms jau reikia remonto. Autoriaus nuotr.

Pavyzdžiui, vien dirbtinės dangos priežiūra kainuosianti apie keturis tūkstančius eurų per metus.

Truko dešimtmečius

Kėdainių stadionas, kaip neatitinkantis šiuolaikinių reikalavimų, buvo linksniuojamas dešimtmečius.

Būtent dėl reikalavimų neatitinkančio stadiono 2006 metais Kėdainių „Nevėžis“ turėjo pasitraukti iš  Lietuvos futbolo federacijos A lygos. „Nevėžis“ į aukščiausią šalies futbolo lygą grįžo sportiniu principu – pernai iškovojęs Pirmos lygos auksą. Tačiau kėdainiečiai nebūtų galėję žengti į A lygą, jei nebūtų atnaujinama stadiono infrastruktūra.

Vien čempionų titulo nepakanka, reikia dar ir reikalavimus atitinkančio stadiono. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

2015 metais kadenciją pradėjęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, kaip palikimą rado prie ankstesnių rajono valdančiųjų jau įvykusį stadiono rekonstrukcijos darbų konkursą. Įtarimų tada sukėlę laimėto konkurso detalės nuvedė į teismus, kurie užtruko keletą metų.

Premjeras: Kėdainių stadiono rekonstrukcija bus baigta 2020-aisiais

Ledai dėl Kėdainių miesto stadiono vėl pajudėjo po šalies premjero Sauliaus Skvernelio vizito Kėdainiuose 2018 metų birželį.

Tuometiniam Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui sunkiai, bet pavyko premjero maršrutą Kėdainiuose pasukti stadiono link, vietoj suplanuoto vizito į vieną verslo įmonę. Tada meras įtikino premjerą skirti lėšų miesto stadiono sutvarkymui.

Po S. Grinkevičiaus ir S. Skvernelio susitikimo Lietuvos Respublikos Vyriausybė išplatino pranešimą:

„Premjeras: Kėdainių stadiono rekonstrukcija bus baigta 2020-aisiais

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Kėdainių rajone ir aptarė šiam kraštui aktualius ekonominius, socialinius, švietimo ir kitus klausimus. 

Su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais kalbėta apie galimybes tęsti Akademijos ir Šviesiosios gimnazijų  renovavimo darbus.

Aptariant Kėdainių stadiono rekonstravimą konstatuota, kad 2019 m. iš valstybės investicijų programos planuojama skirti 106 tūkst., o 2020 m. – 1 545 tūkst. eurų ir sėkmingai užbaigti šį projektą.

Susitikime pabrėžta ir kita miestui svarbi tema – aplinkosauga.<… >“

Panašios naujienos