Josvainiuose atidaryta R. Zacharevičiaus nuotraukų paroda. Joje – paprasti kaimo žmonės bei jų gyvenimo buitis.

Josvainiuose atidaryta R. Zacharevičiaus nuotraukų paroda. Joje – paprasti kaimo žmonės bei jų gyvenimo buitis.

Josvainių kultūros centre atidaryta kraštiečio Romualdo Zacharevičiaus fotografijų paroda „Mano kaimas“. Joje – dalis archyvuose atgulusių nuotraukų, kuriose įamžinti prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus gyvenę paprasti žmonės. Visi jie – iš Josvainių krašto.

R. Zacharevičiaus parodoje, atidarytoje Josvainių kultūros centro patalpose – 47 meninės, išraiškingos, o kartu ir paprastumą spinduliuojančios nuotraukos. Nors, pasak menininko, per visą ilgą kūrybinį laikotarpį fotografijų archyvuose susikaupė žymiai daugiau. Fotografo mėgiamos kaimo buities, socialinės temos, jis meistriškai geba įsilieti į paties gyvenimo sukurtas situacijas.

Nuotraukose – paprastas žmogus

„Nuotraukos apima gana netrumpą laikotarpį – nuo 1973 iki 1990 metų. Aš pats tuo metu gyvenau Angiriuose, tad daugiausiai nuotraukų – iš šių kraštų. Yra nuotraukų ir iš Josvainių apylinkių. Kelios fotografijos jau spėjo apkeliauti kone visą pasaulį“, – parodos atidarymo dieną sakė R. Zacharevičius.

Pasak menininko, jam įdomiausia fotografuoti būtent žmones, ypač pažįstamus, su kuriais tekę bendrauti.

„Man įdomiausi – žmonės. Vėliau darau padarytų nuotraukų atranką – žiūrėdamas į nuotrauką jauti, ar ji kalba, ar sako kažką. Nuotraukoje žmogus gali būti gražus, tačiau nuotrauka gali nieko nesakyti“, – sakė fotografas.

Supa atsitiktinumai

„Mane visur supa atsitiktinumai, – paklaustas, kaip pradėjo fotografuoti, prisiminė pašnekovas. – Atsitiktinumas, kad vaikystėje turtingesniam mūsų kaimynų vaikui tėvai nupirko fotoaparatą. Tačiau jaunuoliui tas aparatas pasirodė per prastas ir jį tėvams reikėjo kažkur „prastumti“. Paklausė manęs, ar aš noriu – sutikau. Vėliau net du metus dirbau, kad atiduočiau skolas už jį. O kūrybinio darbo pradžia prasidėjo nuo Vilainiuose buvusios kino studijos „Vilnis“. Susidraugavau su ten dirbusiu režisieriumi ir pradėjome kartu dirbti. Paskui visai netyčia, eidamas pro Kėdainių universalinę parduotuvę, langų vitrinose pamačiau nemažai nuotraukų. Nuotraukos tokios, kokių pas mane pilna buvo“, – savo pirmuosius žingsnius kūrybinėje fotografijoje mena pašnekovas.

R. Zacharevičiaus nuotraukos ne kartą publikuotos ne tik Kėdainiuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose rengtose parodose. Fotografo nuotraukos eksponuotos ir užsienyje.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.