Kultūros centro Vilainių skyriuje atidaryta Kėdainių fotografų draugijos paroda „Mano makro pasaulis“, kurioje darbus pristato dešimt draugijos narių. Parodos lankytojams siūloma pažvelgti, kaip Kėdainių fotografai per foto objektyvą mato savo makro pasaulį. Kaip sako parodos organizatoriai, tai – ne tik foto technikos galimybės, bet ir konceptualus požiūris į pasirinktą temą.

Pasak draugijos pirmininkės Aistės Kanapeckaitės-Čerenkovienės, paroda Kėdainių miesto bendruomenei rengiama kasmet. Pernai metų pabaigoje didesnė ji vyko bibliotekoje, o šiemet, kiek mažesnė ir labiau koncentruota, pristatoma Vilainiuose.

Kalbėdama apie parodos fotografijas A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė akcentavo, kad daugumoje nuotraukų yra fiksuoti gamtos vaizdai: „Nes makro pasaulis. Tai makro objektyvo galimybės, ir žmogus taip mato. Bet kiti fotografai temą atskleidžia per urbanistinius akcentus – čia jų makro pasaulis. Kiekvienas autorius turi savo požiūrį ir temą norėjo parodyti kuo skirtingiau.“

„Kiekvienas autorius turi savo požiūrį ir temą norėjo parodyti kuo skirtingiau“, – sakė A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

Kaip sakė draugijos pirmininkė, Kėdainių fotografų draugija vienija 17 žmonių, tačiau aktyviai kuria ir parodose dalyvauja ne visi.

Vienas iš parodos autorių kėdainietis Algimantas Lūža sako, kad yra gamtos specialistas, todėl jo fotografijose – gamtos vaizdai, o kai kurioms spalvoms ir vaizdui, tam tikrai šviesai išgauti gamta per parą duoda tik septynias sekundes. A. Lūža buvo sulaukęs ir abejonių, ar be jokių specialių efektų galima nufotografuoti tokius gamtos raštus. Tačiau, patikina, kad tikrai galima.

Kalbėdamas apie savo nuotraukas menininkas sako, kad jo objektyvo centre yra rytai, rūkai, vakarai, virpesiai, vanduo, o jau netrukus menininko darytos žiedadulkių fotografijos bus pristatytos ir Briuselyje.

Fotografo A. Lūžos darbuose – išskirtiniai gamtos vaizdai.

„Kada gamta gražiausia? Žiūrint, ko iš jos nori, tačiau fotografijai – rytais ir vakarais. Dieną gali padaryti nebent techninę paprastą nuotrauką. O aš dirbu su kvantine fizika, tai ir šviesos lūžių išgavimas arba perėjimas per tam tikrą materiją, terpę, vandenį, rūką. Sunku objektyvo išprašyti, kad užfiksuotų tai, ką matau, gamtos maršą“, – kalbėjo A. Lūža.

Kėdainių mugės“ inf.

Titulinė nuotrauka: Parodoje „Mano makro pasaulis“ dalyvauja ir savo darbus pristato 10 fotografų. (R. Valionio nuotraukos)