Lietuvių liaudies folkloras tarp jaunimo po truputį tampa vis populiaresnis. Tuo džiaugiasi Gintarė Brazinskienė, jau ne pirmus metus jaunuosius kėdainiečius sukviečianti į tradicinę vasaros stovyklą „Ir atskrida paukštela…“ Programą finansavo Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Linksma ir energinga šiųmetės etninės stovyklos dalyvių komanda. Čia vaikai ne tik įdomiai praleido laiką, bet ir susirado daug naujų draugų!

Linksma ir energinga šiųmetės etninės stovyklos dalyvių komanda. Čia vaikai ne tik įdomiai praleido laiką, bet ir susirado daug naujų draugų!

Mūsų šaknų, liaudies papročių, tradicijų nepamiršti kviečianti vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“ vadovė tikina, kad vaikai savaitės trukmės dieninėje stovykloje ne tik pramogauja, bet ir išmoksta daug naujų prasmingų ir įdomių dalykų.
Vyksta ne pirmus metus
Kėdainių kultūros centre 6-10 metų vaikams skirta programa yra organizuojama ne pirmus metus.
Šios programos tikslas – ugdyti vaikų norą pažinti ir perimti tautos kultūrą, savo krašto folklorą, žmonių darbus, papročius, ugdyti tautinę savimonę ir pagarbą savajai etninei kultūrai.
„Mums labai svarbu, kad vaikai turėtų prasmingą vasaros poilsį. – sakė G. Brazinskienė. – Smagu, kad vaikai renkasi etninę stovyklą, kuri tampriai surišta su liaudies kultūra, dainomis, šokiais, žaidimais, įvairiais rankdarbiais. Matau, kad vaikams tai labai patinka. Bene kasdien į stovyklą susirinkdavo apie 30 vaikučių.“

Jaunasis Mindaugas – nepamainomas tautodailininkės L. Steponavičienės padėjėjas, su malonumu imdavęsis visos jam paskirtos veiklos.

Jaunasis Mindaugas – nepamainomas tautodailininkės L. Steponavičienės padėjėjas, su malonumu imdavęsis visos jam paskirtos veiklos.

Nuo pat pirmosios stovyklos dienos buvo griebtas jautis už ragų ir vaikai išmoko pinti iš šiaudų. Kiekvienas jų pasidarė po gražų šiaudinį paukštelį.
Kitomis dienomis vaikai piešė smėliu, rišo draugystės juostas, kurias, beje, darėsi ne tik sau, bet ir savo draugams. Žinoma, buvo daug liaudies šokių, dainų, žaidimų, ratelių, pasakų, įvairių kitų kūrybinių veiklų…

G. Brazinskienė etninę vaikų stovyklėlę organizuoja jau ne pirmus metus. Ji su malonumu dirba su vaikais ir tikisi, kad dalis jų šį rudenį papildys vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“ gretas. (Kėdainių kultūros centro nuotr.).

G. Brazinskienė etninę vaikų stovyklėlę organizuoja jau ne pirmus metus. Ji su malonumu dirba su vaikais ir tikisi, kad dalis jų šį rudenį papildys vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“ gretas. (Kėdainių kultūros centro nuotr.).

Mokosi žaisdami
„Smagu stebėti, kaip vaikai labai gražiai tarpusavyje bendrauja, per veiklas vienas kitam pagelbėja.
O tie, kas ne pirmus metus pas mus stovykloje, labai džiaugėsi, kad gali pagelbėti naujokams. Daug šokome, dainavome liaudies dainas – vaikai patenkinti ir man pačiai labai smagu. Visi vaikai šaunuoliai, visais jais labai džiaugiuosi“, – šypsojosi G.  Brazinskienė.
Pasak jos, vasara – atostogų metas, tad ir vaikai labiausiai nori atsipalaiduoti, žaisti, ne tik mokytis. „Stengiausi, kad vaikai nebūtų pervargę. Tad įvairių naujų dalykų mokėmės žaismingai, besilinksmindami šio to ir išmokome. Visa tai rodėme ne tik stovyklos uždarymo dieną, bet ir praėjusį šeštadienį Knypavos aikštėje vykusiame susitikime su samariečiais. Taip pat pasirodysime ir miesto šventės metu vyksiančiame respublikiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Kleketynė“, – sakė vadovė.

Vaikai ne tik šėlo scenoje, bet ir užsiėmė įvairiais darbeliais iš popieriaus, šiaudų.  (Kėdainių kultūros centro nuotr.).

Vaikai ne tik šėlo scenoje, bet ir užsiėmė įvairiais darbeliais iš popieriaus, šiaudų.
(Kėdainių kultūros centro nuotr.).

projektinis_0008

Ji taip pat išreiškė viltį, kad stovykloje dalyvaujantys vaikai ne tik užsikrės lietuvybės, tautiškumo ir patriotiškumo jausmu, bet ir ateis į vaikų folkloro ansamblį „Kleketukai“ ir savo pažintį su folkloru tęs ir toliau. Į repeticijas ansamblis pradės rinktis jau nuo rugsėjo.
Padėjėjos padėjėjas – darbštusis trečiokas Mindaugas
Šioje stovykloje G. Brazinskienei talkino ne vienas padėjėjas: Eugenijus Renkė, Loreta Steponavičienė, Birutė Šinkūnienė, pedagogė iš Kauno Asta Ambrazevičienė bei Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro atstovės Kristina ir Dovilė.
Beje, tautodailininkė L. Steponavičienė irgi turėjo savo padėjėją – trečioką Mindaugą, kuris nedalyvavo edukacinėje veikloje, tačiau visas dienas padėjo moteriai pasiruošti rankdarbiams kurti skirtus reikmenis bei medžiagas. „Berniukas labai darbštus, kantrus, tikras šaunuolis. Kartu dirbome, labai džiaugiausi, turėdama tokį pagalbininką“, – berniukui pagyrų negailėjo L. Steponavičienė.
Puikia nuotaika ir įspūdžiais dalinosi ir mažieji stovyklos dalyviai. Paklausti, ar patiko kasdien čia ateiti, jie akimirkai kiek nurimsta, baigia šurmuliuoti ir prisipažįsta: „Taip, čia labai įdomu.“ Ir buvo įdomu ne tik senbuviams, į šią stovyklą sugrįžtantiems jau ne pirmus metus, bet ir naujokams, tik susipažįstantiems su gausiu ir turtingu mūsų šalies kultūriniu paveldu.

Šios grožybės – stovyklos vaikų darbeliai. Jie vaikams liks kaip puikaus laisvo laiko vasarą atminimas.

Šios grožybės – stovyklos vaikų darbeliai. Jie vaikams liks kaip puikaus laisvo laiko vasarą atminimas.

projektinis_6169

Susirado daug naujų gerų draugų
Štai Rugilė pasakoja: „Atėjau į šią stovyklą, nes draugė Laura pasakė, kad labai įdomu, kad darysime daug darbelių, šoksime. Na, man šioje stovykloje labiausiai ir patiko dainuoti bei šokti. Išmokau ir daug ko naujo – pinti siūlais, su smėliu piešti, šokti įvairių šokių, dainuoti tarmiškas dainas“, – pasakojo mergaitė.
O štai Laura šioje stovykloje dalyvauja jau ne pirmus metus, be to, ji yra ir ansamblio „Kleketukai“ narė, todėl drąsiai rodo kitiems vaikams, kaip reikia šokti, padeda vadovei. „Čia buvo labai linksma, gera, visi labai malonūs. Man labiausiai patiko šokti lietuvių liaudies šokius“, – šypsojosi mažoji liaudies meno gerbėja.
O Raminta pasakojo, kad atėjo čia ne tik gerai praleisti laiko, bet ir susirasti naujų draugų. „Džiaugiuosi, kad naujų ir gerų draugų jau susiradau“, – mirktelėjo ji.
Penktadienį Kėdainių kultūros centre buvo galima išvysti šios stovyklos baigiamąją programėlę, o centro fojė – vaikučių kurtus darbelius, kurie stebino ne tik spalvomis, bet ir kruopštumu. Iš visų jų bene gražiausiai atrodė mažomis rankutėmis sukurti grakštūs šiaudiniai paukšteliai…

6

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.