Savaitgalį Sporto centro krepšinio salėje Vilainiuose finišavo 2016 metų Kėdainių rajono atviros krepšinio pirmenybės. Jose rungtyniavo 14 komandų. Tai: „SC – Daumantų“, BC „Vikaičiai“, „Heradas“, „Vilainiai“, „Aistruolis – Daumantų“, „Šėta“, „Ažytėnai“, „Akademija“, „Timoverslas“, „SC-2“, „Labūnava“, „Studentai“, „Akademikas-AgroVis“, „Lifosa“.

BC „Vikaičiai“ krepšininkai iškovojo 2016 metų atvirųjų krepšinio pirmenybių Didžiąją taurę.

Pirmenybės vyko sausio-gegužės ir rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Iš viso buvo sužaistos 203 rungtynės, jose žaidė per 170 krepšininkų.

Pagal pirmenybių nuostatus po antrojo pirmenybių etapo komandos pagal parodytą pajėgumą buvo suskirstytos į dvi grupes ir kovojo dėl rajono pirmenybių Didžiosios ir Mažosios taurių.

Mažosios taurės trečios vietos laimėtojais tapo „Akademijos“ krepšininkai, kurie po atkaklios kovos nugalėjo „Labūnavos“ penketuką rezultatu 84:77. Pirmąją vietą ir Mažąją taurę pelnė „Ažytėnų“ krepšininkai, kurie rezultatu 70:61 įveikė „Timoverslo“ krepšininkus.

Mažosios taurės finalinio ketverto varžybose geriausiais žaidėjais pripažinti: Žilvinas Zemkus („Ažytėnai“), Šarūnas Nekrošius („Timoverslas“), Jonaitis Marius („Akademija“), Šarūnas Reinartas („Labūnava“).

Kovoje dėl Didžiosios taurės antri liko „SC- Daumantų“ krepšininkai.

Komandai nugalėtojai ir prizininkėms įteiktos atitinkamo laipsnio taurės, žaidėjams – medaliai, o geriausiems komandų žaidėjams prizai. Kilnaus žaidimo prizas atiteko „Labūnavos“ krepšinio komandai.

Dar atkaklesnės, sulaukusios didelio krepšinio aistruolių susidomėjimo (finalines rungtynes stebėjo per 250 sirgalių), vyko Didžiosios taurės finalinės kovos dėl nugalėtojų ir prizininkių vardų.

Po atkaklios ir permainingos kovos trečiąją vietą Didžiosios taurės varžybose iškovojo „Vilainių“ krepšininkai, nugalėję „Herado“ komandos penketuką.

Trečiąją vietą Didžiosios taurės varžybose iškovojo „Vilainių“ krepšininkai, nugalėję „Herado“ komandos penketuką.

Vyriška, atkakli, daug emocijų sirgaliams sukėlusi kova dėl Didžiosios taurės nugalėtojų vardų vyko tarp „SC- Daumantų“ ir BC „Vikaičių“ krepšinio komandų. Pirmoji rungtynių pusė pasibaigė rezultatu 43:38 BC „Vikaičių“ komandos naudai, tačiau ambicingi Kėdainių „SC- Daumantų“ krepšininkai trečią kėlinuką laimėjo 8 taškų persvara. Viską lėmė paskutiniojo ketvirčio kova. Gausių žiūrovų palaikomi jaunieji „SC – Daumantų“ krepšininkai kovėsi kaip lygus su lygiais su patyrusiais BC „Vikaičių“ komandos žaidėjais. Paskutinėmis minutėmis pademonstravę didelį susikaupimą ir ryžtą pranašesni buvo BC „Vikaičiai“ krepšininkai, kurie laimėjo rungtynes rezultatu 77:70 ir iškovojo 2016 metų atvirųjų krepšinio pirmenybių Didžiąją taurę bei nugalėtojų vardus.

Geriausiais Didžiosios taurės finalinio ketverto komandų žaidėjais pripažinti: Karolis Kalvaitis (BC „Vikaičiai“), Vainius Steponavičius („SC-Daumantų“), Povilas Dambrauskas („Vilainiai“), Gediminas Butkus („Heradas“).

Komanda nugalėtoja buvo apdovanota Didžiąja taure, komandos prizininkės – atitinkamo laipsnio taurėmis, žaidėjai atitinkamo laipsnio medaliais, o geriausiems finalinio ketverto komandų žaidėjams įteikti prizai. Kilnaus žaidimo prizas įteiktas „Herado“ komandai.

Reguliariame pirmenybių sezone geriausią pelnomų taškų rezultatą parodė Gytis Gedeika („Aistruolis – Daumantų“), atkovotų kamuolių – Žilvinas Zemkus („Ažytėnai“), rezultatyvių perdavimų – Laurynas Danielius („SC-Daumantų“). Šiems žaidėjams įteikti specialūs prizai.

Pirmenybių organizatoriai nuoširdžiai dėkoja vyr. teisėjui Arnui Argustui, vyr. sekretorei Ingai Mickevičiūtei, aikštės teisėjams, sekretoriams, medicinos darbuotojams, šių pirmenybių internetinio puslapio www.kedainiukrepšinis.lt įkūrėjams Almantui Karpavičiui, Donatui Maselskiui ir Raivydui Rakauskui, asmeniškai Almantui Karpavičiui už šio puslapio priežiūrą, Sporto centro krepšinio salės Vilainiuose ir Kėdainių arenos prižiūrėtojams, už didelį ir atsakingą darbą vykdant šias pirmenybes.