Daugiau nei 200 pačių įvairiausių knygų jau pakeliui į mūsų rajono biblio­tekas, kurias dovanojo dosnūs kraštiečiai, dalyvavę prezidentės septintus metus organizuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“. Būta gyventojų, kurie į artimiausią, tą, kurią vadiname sava, biblioteką atnešė net 20 įvairių litera­tūros kūrinių!

Visos Lietuvos mastu bibliotekoms padovanota per 55 tūkst. knygų. Tiesa, ne visos padovanotosios knygos buvo priimtos – suplyšusios, suskaitytos, iš kitų šalies bibliotekų paimtos ar senos knygos į bibliotekos lentynas neatguls.

Gautos 237 knygos

Šiuo metu knygos guli Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos knygų fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriuje. Jo vadovė Virginija Genienė teigė, kad skaitytojai šiemet dovanojo daug įvairios literatūros – ir reikalingos mokslinės, ir taip mėgiamų meilės romanų.

„Iš viso į knygų lentynas nukeliaus 237 knygos. Labai norime padėkoti kraštiečiams, kurie susidomėjo šia akcija ir noriai prie jos prisijungė. Šį kartą akcijos organizatoriai pabrėžė, kad knygas galima dovanoti būtent savai bibliotekai, suderinus su bibliotekininkėmis, kokių gi knygų trūksta labiausiai. Apskritai, mums labiausiai trūksta privalomos mokiniams perskaityti literatūros“, – pažymėjo V. Genienė.

Tačiau ne visos knygos, atneštosios į bibliotekas, bus padėtos į lentynas. Mat sulaukta „nesveikų“ knygų – suplyšusių, senų, suskaitytų arba tokių, kurios visai netinkamos bibliotekai. V. Genienė pažymėjo, kad biblioteka, – ne sandėlys, tačiau norima, kad žmonės skaitytų tvarkingas, patraukliai atrodančias knygas.

Jau netrukus geradarių dovanotosios knygos iškeliaus į krašto bibliotekų knygų lentynas.

Dovanojo savai bibliotekai

V. Genienė džiaugėsi kraštiečiais, kurie rinkosi aukoti knygas būtent savai bibliotekai. Skaitytoja Gražina Šerelienė atnešė 10 knygų, Aldona Ruseckaitė – 13, Antanina Rimienė – 7, Jolanta Stašinskienė – 8, Rasa Bielskytė – 8 knygas, būta nemažai skaitytojų, kurie aukojo po kelias knygas. Rūta Švedienė ir Nijolė Župerkienė savai Dotnuvos bibliotekai padovanojo net po 20 knygų! Knygas dovanojo ir įstaigos bei organizacijos: Kėdainių literatų ir menininkų sambūris „Vaivorykštė“, Kėdainių krašto muziejus, Septintosios dienos Adventistų bažnyčia. Na, o „Knygų Kalėdų“ dėžėje rastos 57 įvairios knygos.

Skaitytojai specialiai knygas padovanojo ne tik Dotnuvos bibliotekai, bet ir Pelėdnagių, Šlapaberžės bei naujai atidarytai Meironiškių bibliotekai.

Kam daiktui stovėti be naudos?

Dotnuviškė R. Švedienė, paklausta, kodėl kelias dešimtis knygų atidavė į savo miestelio biblioteką, tikino, kad tokiu poelgiu norėjusi prisidėti prie bendruomeninio gėrio kūrimo.
„Visos knygos buvo detektyvai, jų namuose nemažai prisikaupė, nes tokio pobūdžio literatūrą mėgsta skaityti mano vyras. Tad kam geram daiktui leisti stovėti be naudos? Tegul ir kiti paskaito. Knygų turime nemažai, tad kitais metais ir vėl dovanosime. Beje, dalis detektyvų buvo švediški – jie išties yra geri, nes švedai yra pirmaujantys detektyvų kūrimo srityje. Pastaruoju metu knygas daugiausiai imu iš bibliotekos, o perku tokias knygas, kurios reikalingos darbui arba dvasiai“, – sakė R. Švedienė ir pridūrė, kad nors mums, lietuviams, dar neįprasta dalintis, tačiau ji teigia besitikinti, kad ateityje tai taps gana įprastu dalyku.

Knygas aukoja visus metus

„Mums trūksta naujai išleistų knygų, – tikino V. Genienė. – Kultūros ministerija neišgali skirti tiek pinigų, kad naujomis knygomis pilnai būtų aprūpintos visos rajono bibliotekos. Praėjusiais metais iš ministerijos buvo gauta beveik 38 tūkst. eurų naujų knygų įsigijimui. Už šias lėšas įsigijome 4 617 vienetų leidinių (vidutinė kaina siekė 8,20 eurų). Taip pat dažnai knygų mums padovanoja ir pavieniai gyventojai, įstaigos“, – pažymėjo pašnekovė. Praėjusiais metais gauti 4 006 vienetai leidinių (iš viso už 11 137 eurus).
Šiuo metu bibliotekoje yra turima beveik 317 tūkst. įvairių leidinių vienetų.

Panašios naujienos