Praėjusį šeštadienį finišavo bemaž du mėnesius trukusių penkioliktųjų rajono Kultūros ir meno dienų renginių maratonas. 

Folkloro grupėje labiausiai išsiskyrė Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“

Folkloro grupėje labiausiai išsiskyrė Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“

Kėdainių kultūros centre vykusiame baigiamajame koncerte dalyvavo 36 kolektyvai, apjungę apie tūkstantį saviveiklininkų.

Laureatų vardas – krakiškiams
Pasak renginio konkurso vertinimo komisijos narių, šiųmečiai pasirodymai dar kartą parodė, kad permainų saviveikloje netrūksta: daugelyje vietovių plečiasi kolektyvai, gerėja koncertų kokybė, nestokojama išradingų ieškojimų, o atgyjantys kultūros centrai jaukiai talpina ir jaunus, ir brandžius meno mėgėjus.
Kadangi renginys buvo konkursinis, tai vertinimo komisija išrinko pačius geriausius šventės akcentus net keliose kategorijose. Geriausiais liaudiškos muzikos atstovais pripažinta Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“. Liaudiškų šokių grupėje nugalėjo Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“. Folkloro grupėje labiausiai išsiskyrė Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“. Tarp vokalinių ansamblių sužibėjo Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Sonata“ ir Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave musica“. Vienus įspūdingiausių renginių surengė miesto ir Josvainių seniūnijos, o 2014 metų Kultūros ir meno dienų laureatu išrinktas Krakių kultūros centras, kurio programa „Ekspresas Lietuva“, subtiliai palietusi skaudžią šalį, o taip pat ir rajoną tuštinančią emigracijos temą, nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo.

Koncerte – brandžiausi kūriniai
Bene visuose finaliniuose šio tradicinio renginio koncertuose dalyvavusio Akademijos kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ vadovė Ona Auškalnienė sakė, kad šįkart baigiamajai šventei atvežė vieną brandžiausių kolektyvo dainų: „Gyvename gana neblogai. Džiaugiamės savo kolektyvo senbuviais, jų entuziazmu ir noru dainuoti. Ypač džiugina tai, kad atsiranda ir folklorą mėgstančio bei norinčio pažinti jaunimo. Tai mūsų ansamblyje dainos skamba ir, panašu, dar ne vienerius metus skambės.“
Ne pirmą kartą finaliniame koncerte pasirodyti iškovojančios vaikų liaudiškos muzikos kapelos „Siručiukai“ vadovas Henrikas Docius ypač džiaugėsi, kad Sirutiškyje muzikuoti susirenka trečioji vaikų karta: „Mūsų kolektyvas labai dinamiškas – vieni vaikai ateina, pramoksta groti ir ūgtelėję išeina, tada sulaukiam pamainos. Labai džiaugiuosi, kad armonika daugeliui tapo puikiu bičiuliu ir ja dabar groja net devyni kapelistai. Vaikams patinka muzikuoti, o kad jiems gerai sektųsi, tenka nemažai padirbėti repeticijose. Esu dėkingas vaikams už meilę muzikai, o savo žmonai Violetai už pagalbą mokant vaikus.“

Liaupsės vienam rėmėjui
Tris valandas vykęs pačių geriausių saviveiklininkų kolektyvų koncertas daugelio žiūrovų sutiktas šiltai ir entuziastingai, tačiau kai kurie meno mėgėjai pasijuto kiek nejaukiai, kai koncertas prasidėjo renginį parėmusio darbiečių valdomo koncerno „Vikonda“ liaupsinimu. „Kėdainiai yra palaiminti turėdami koncerną „Vikonda“, nes jis paremia kiekvieną renginį“, – tokiomis pagyromis renginį pradėjo jo svečias ir vedantysis dainininkas Liudas Mikalauskas. Vėliau dar ne kartą skambėjo padėkos ir pagyros šiam koncernui, kurio parama, panašu, buvo simbolinės valgomos dovanos kiekvienam baigiamajame koncerte pasirodžiusiam kolektyvui.
Renginio žiūrovai po nuolatinių liaupsių vienam rėmėjui tik pečiais traukė. Anot jų, gana dažniau įvairias šventes remia bendrovės „Lifosa“, „Daumantų projektai“, „Daumantai LT“, „Nordic Sugar Kėdainiai“, pavieniai verslininkai. O šįmet bendrovės „Daumantai LT“ sumanyta iniciatyva labiausiai įsimintinam koncertui skirti po tūkstančio litų premiją iš viso liko pamiršta, nepaisant to, kad verslininkai kaimo saviveiklininkus parėmė 15 tūkstančių litų.

 

[tribulant_slideshow gallery_id=”65″]

Panašios naujienos