Šeštadienį vyksta tradicinis, jau aštuonioliktasis, Kėdainių lenkų draugijos organizuojamas lenkų kultūros festivalis „Znad Issy“, šiais metais iš Kėdainių persikėlęs į Dotnuvos kraštą.

Žinią apie lenkų kultūrą skleidžiantis festivalis subūrė kuriančius, dainuojančius, šokančius dalyvius iš Kėdainių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno ir kitų rajonų. Taip pat atvyko nemažai svečių iš Lenkijos.

Šiemet festivalis – ypatingas, jame pristatytas šiais metais išleistas poezijos almanachas „Nuo Liaudies ir Nevėžio“ lietuvių ir lenkų kalbomis. Po šv. Mišių Dotnuvos bažnyčioje savo eiles skaitė almanacho autoriai, tarp kurių daug kraštiečių. Dvikalbis poezijos rinkinys, tikimasi, pasieks daugiau skaitytojų ir bus dvasiniu jungiamuoju audiniu tarp dviejų tautų.

Knygos idėjos autorė, Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė, poetė Irena Duchovska su bendraminčiais literatais surinko 28 autorių eilėraščius, kartu su sūnumi Kazimiežu juos vertė. Almanacho leidybą finansavo Dariusz Lukaszewski, Lenkijos Kadzidlo miesto meras, poetas, istorikas.

Po almanacho pristatymo ir koncerto svečiai apžiūrėjo Dotnuvos vienuolyno ansamblį ir Tėvo Stanislovo celę, vėliau festivalis persikėlė į Beržų kaimą, kurio bendruomenė draugiškai priėmė būrį dainuojančių, šokančių ir grojančių svečių. Čia vyksta nuotaikingas Lietuvos ir Lenkijos ansamblių koncertas.

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.