Pirmadienis, 9 gruodžio, 2024
2.6 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauEuropos muziejų nakties renginiai vyko ir Kėdainiuose

Europos muziejų nakties renginiai vyko ir Kėdainiuose

-

Praėjusį šeštadienį, gegužės18 d. tradiciškai, jau 20-ąjį kartą Europos muziejų naktis vyko ir Kėdainiuose. Tą dieną lankytojai buvo kviečiami Krašto muziejuje ir jo padaliniuose lankytis nemokamai. Tai buvo puikus būdas praleisti vakarą su šeima ar draugais ir susipažinti su išskirtiniais meno kūriniais, dalyvauti meninėse dirbtuvėse, žaisti lauko bei stalo žaidimus, stebėti šokio spektaklį ir klausytis gyvo garso koncerto.

Visada ieškoma naujovių

Kėdainių krašto muziejaus Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija lankytojams atvėrė duris nuo 14 val. Galima buvo apžiūrėti muziejaus ekspozicijas bei tuo metu veikiančias parodas, o nuo 18 val. Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parkelyje veikė kūrybinės dirbtuvės, lauko žaidimai.

Paklausta, kas šiais metais sugalvota įdomaus, laukiant Europos muziejų nakties, Kėdainių krašto muziejaus Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos vadovė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė komentavo: ,,Kaip ir kiekvienais metais mes galvojame, kad veiktų edukacinės dirbtuvės, kad atėję tiek mažieji, tiek jų tėveliai ir seneliai turėtų kuo užsiimti. Turime tradicinių užsiėmimų. Kasmet vis pamokome nusipinti apyrankę ar kažką sukurti iš popieriaus.

Tačiau kiekvienais metais mes pasikviečiam ir naujų draugų, partnerių, kurie irgi įneša naujų idėjų, minčių ir surengia naujų užsiėmimų.

Šiais metais prie mūsų prisijungė asociacija ,,Mes kitokie vaikai“, Lietuvos moksleivių sąjungos Kėdainių skyriaus jaunimas.

Šiemet turime L.P.A. games lauko žaidimus. Kiekvienas atvykęs turėjo ką veikti. Netgi buvo galimybė nusifotografuoti tarsi mėnulyje Tomadeco įrengtoje fotostudijoje. Muziejų mes stengiamės populiarinti ir toliau ir ieškoti būdų, kaip prisibelsti į kiekvieno žmogaus širdį“, – pastebi Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Dalyvavo šokio spektaklyje

Užsiregistravusieji iš anksto, galėjo dalyvauti viename iš interaktyviausių spektaklių. Žmonės atėję turėjo vieną viziją, tačiau pateko tarsi į performansą. Kiekvienas turėjo ausines su garso takeliu, vaikščiojo ir stebėjo šokėjus bei ir klausėsi istorijos. Įspūdžiai buvo patys įvairiausi.

Iš tiesų, muziejaus nakties dalyviai dalyvavo Šeiko šokio teatro šokio spektaklyje-istorinėje ekskursijoje „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“. Buvo labai įdomu ir netikėta. Vyko šokio spektaklis – istorinė ekskursija Klaipėdos vietomis, kuriomis prieš 200 metų vaikščiojo karalienė Luizė ir Prūsijos karališkasis dvaras, bėgdami iš Berlyno nuo Napoleono kariuomenės.

Ausinėse skambant istoriniam-grožiniam tekstui, šiuolaikiškai dekonstruotai ano laikmečio muzikai, miesto garsams ir lydint penkioms šokėjoms, įkūnijančioms karalienę, žiūrovas pasijunta tarsi herojus istoriniame filme, kuriame susilieja šiuolaikinės Klaipėdos pulsas ir senojo Mėmelio alsavimas.

Dalyviu tapęs žiūrovas, girdėdamas ištraukas iš karalienės ir dvariškių laiškų bei dienoraščių, tampa jos aplinkos liudytoju, o Luizės mėgta violončelės muzika ir lakoniškas judesys miesto erdvėse sukuria magišką patirtį.

Šokio spektaklis-istorinė ekskursija skirta ieškantiems poetiškos, asmeniškai paliečiančios, netradicinės meno raiškos, besidomintiems Klaipėdos istorija.

Klausėsi gyvo garso koncerto

Muziejaus nakties dalyviai mėgavosi Sauliaus Petreikio ir grupės programa „Kur suteka saulės“, neabejotinai sukūrusią gerą nuotaiką. Saulius Petreikis – muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų. Jo atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archainiai pučiamieji instrumentai, o pasirodymai pasižymi energija ir įvairių emocijų gausa.

Daugybe skirtingų instrumentų grojančio atlikėjo pasirodymai primena spalvingą kelionę, kurioje persipina baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garsiniai lobynai. Sauliaus kuriama muzika šiltai priimama pačios įvairiausios auditorijos, o ypač mėgstama šeimų.

Dalyvavo: Saulius Petreikis – pučiamieji instrumentai; Donatas Petreikis – gitara; Rahel Talts – klavišiniai; Vytis Vainilaitis – perkusija.

Renginio metu buvo išskleista 314 kv. metrų dydžio autistės mergaitės sukurta „Mūsų visų – Pasaulio Taikos ir Laimės Angelo“ vėliava, kuri skirta Ukrainos tautai palaikyti šiuo sunkiu laikotarpiu.

Lankytojai nori interaktyvaus muziejaus

Pasidomėjus, kuo labiausiai domisi mūsų krašto žmonės, miesto svečiai, atvykę į muziejus, Krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pastebi, kad žmonės labiau domisi nemokamo muziejaus lankymo dienomis.

,,Mes kartais juokaujam, kad muziejų galėtume užsidaryti ir laukti lankytojų tik sekmadienį, nemokamo muziejaus lankymo dieną, nes būtent tada ateina dauguma žmonių. Tačiau ir taip žmonės domisi būtent interaktyviomis paslaugomis, žaidimais, animacija.

Šiais laikais žmonės klausytis nebenori, skaityti nebenori, jie nori patys dalyvauti veiksme, būti aktyvūs ir įsitraukti į visą tą procesą. Stengiamės ieškoti idėjų, turėti tam resursų.

Nėra taip paprasta, iš tikrųjų labai brangiai kainuoja visos inovacijos, tačiau gyvenimas nestovi vietoje, viskas juda į priekį. Tikimės, kad mums pavyks ir toliau judėti“, – įsitikinęs Krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis.

Taip pat skaitykite