Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name nuo birželio 17-osios iki mėnesio pabaigsos įgyvendinamas projektas „Etno dirbtuvės“.

Pynėja Birutė Šinkūnienė jaunimą moko pinti iš vytelių.

Pynėja Birutė Šinkūnienė jaunimą moko pinti iš vytelių.

Nekasdieniškai praleisti porą vasaros atostogų savaičių ir susipažinti su senaisiais amatais panoro apie 60 vaikų.

Jaunimui suteiktos galimybės susipažinti su audimo, juostų rišimo, keramikos, vytelių pynimo, medžio drožybos, karpinių, vilnos vėlimo, siuvinėjimo, pinikų rišimo, žvakių liejimo ir kalvystės amatais.

Kūrybinius užsiėmimus ves Kėdainių krašto amatininkai ir tautodailininkai. „labai smagu, kad savo krašte turime puikių kūrėjų, kurie ne tik patys puoselėja senuosius amatus, bet ir noriai jų paslaptimis dalijasi su jaunimu. Arnetų namuose esame surengę ne vieną amatų pažinimo projektą. Džiugu, kai sulaukiame skambučių, ar dar bus kažkas daroma, ar pradėtas veiklas plėtosime. Ir šiame projekte lankosi vaikai, kurie amatų pažinti ateina antrą ar trečią kartą“, – sakė „Etno dirbtuvių“ iniciatorė, Kėdainių krašto muziejaus etnografė Regina Lukminienė.

Audrius Vasiliauskas berniukams atskleidžia drožybos paslaptis.

Audrius Vasiliauskas berniukams atskleidžia drožybos paslaptis.

Etnografė dėkinga visiems amatininkams, kurie rado laiko ir noro pamokyti jaunimą praplėsti akiratį ir žinias. Birutė Šinkūnienė vaikus moko pinti iš vytelių. Audrius Vasiliauskas jaunimui atskleidžia drožybos paslaptis. Loreta Steponavičienė rodo, kaip rišti juostas. Keramikos paslaptis atskleidžia Mindaugas Mažalis, o tradicinio siuvinėjimo Rasa Juknevičienė. Kalvystės jaunimą mokys Mindaugas Prielgauskas, vilnos vėlimo šlapiuoju būdu – Jūratė Atkočiūnienė. Neringa Andriuškevičienė kartu su projekto dalyviais lies žvakes, karpiniais bandys sudominti žinoma jų meistrė Albina Mackevičienė. Pinikų rišimu vilios Zita Kazokevičienė, o audėja Milda Petraitienė muziejuje esančiomis staklėmis moko audimo.

Vaikai labai smalsūs, kai kas nori prisiliesti ir pažinti ne po vieną, o keletą amatų. Viena pirmųjų į projekto dalyvių gretas užsirašiusi Livija sakė, kad į Arnetų namus mokytis amatų ateina jau trečią kartą: „Daug ką stebėjau, bandžiau, tačiau man labiausiai patinka pynimas iš vytelių. Ir mokytoja Birutė balai supratinga bei sugebanti viską puikiai išaiškinti. Manau, kad per tas dienas pavyks net kokį krepšiuką nusipinti.“

Projekto metu sukurtus darbus vaikai planuoja eksponuoti miesto gimtadienio šventės metu, o patys pažangiausieji kartu su matininkais net demonstruos senuosius amatus.

Rajono savivaldybė šio projekto įgyvendinimui skyrė 800 eurų.

[tribulant_slideshow gallery_id=”98″]

Panašios naujienos