2020-iesiems besibaigiant Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija turėjo darbo. Rajono politikų etikos sargų akiratin vėl pakliuvo valdantieji. Pradėti tyrimai dėl rajono mero Valentino Tamulio ir jo judėjimo bendražygio Kęstučio Valionio elgesio.

Dėl skuboto sprendimo

Dėl V. Tamulio elgesio įvertinimo į Etikos komisiją dar lapkričio 30 dieną kreipėsi tarybos nariai Saulius Grinkevičius, frakcijos savivaldybės taryboje „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ vardu ir Adelė Štelmokienė – Kėdainių valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė.

Mažumos rajono taryboje atstovai prašo įvertinti mero veiksmus, susijusius su sprendimo dėl tarybos nario delegavimo į Kauno regiono plėtros tarybą, priėmimu.

Lapkričio 20 dienos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiami atstovavimo Kėdainiams Kauno regiono plėtros taryboje klausimai. Vienas iš jų – kas kartu su rajono meru atstovaus Kėdainiams. Tarybos nariams iš anksto buvo pateiktas sprendimo projektas su vicemero Pauliaus Aukštikalnio kandidatūra. Tačiau netikėtai vicemeras atsisako savo ketinimų ir pareiškia vietoj savęs siūlantis Indrę Fiodorovą.

Valdantiesiems, turint balsų persvarą, o pirmininkaujančiam posėdžiui merui skubinant ir nepaisant opozicijos bei kai kurių kitų tarybos narių prieštaravimų ir siūlymų atidėti sprendimo priėmimą kitam posėdžiui, vietoje „gimęs“ sprendimas deleguoti I. Fiodorovą buvo priimtas.

Merui – antras tyrimas

Kreipimęsi į Etikos komisiją išvardinti savivaldybės tarybos veiklos reglamento pažeidimai – meras teikęs balsavimui neparuoštą sprendimą, kuris nebuvo apsvarstytas tarybos komitetuose, su sprendimo projektu nebuvo supažindinta visuomenė. Taip pat teigiama, kad V. Tamulis pažeidė tarybos narių teises, trukdydamas užduoti klausimų kandidatei.

Tai jau antras Etikos komisijos tyrimas dėl mero veiksmų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu. Dėl panašaus elgesio posėdžio metu V. Tamulis Etikos komisijoje buvo svarstytas praėjusių metų lapkričio 16 d.

Įvertinimo sulauks ir nuteistas tarybos narys

Tarybos nario K. Valionio bėdos dar nesibaigė.

Pirmame šių metų posėdyje Etikos komisijai teks apsispręsti ir tarybos nario Kęstučio Valionio tolimesnio likimo rajono taryboje. Valdančiųjų frakcijos atstovas K. Valionis praėjusių metų pabaigoje vairuodamas neblaivus sukėlė autoįvykį ir teismo buvo pripažintas kaltu bei nuteistas.

Laukia atsakymų

Kaip sakė Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis, laukiama abiejų – V. Tamulio ir K. Valionio – paaiškinimų, kurie jau šią savaitę turėtų pasiekti komisiją. Tikėtina, kad jau kitą savaitę gali būti šaukiamas Etikos komisijos posėdis.

Klerkai dangsto savo vadus

Apie šiuos Etikos komisijos sprendimus turėjo būti informuota visuomenė, paskelbiant savivaldybės interneto svetainėje ir rajono spaudoje.

Informacija apie tai rajono žiniasklaidai iš savivaldybės buvo pasiųsta tik šiuo klausimu pradėjus domėtis „Kėdainių mugei“.

Panašios naujienos

5 Responses

 1. Olga

  Šaunuolė mugė, jei ne ši žurnalistė, tai visuomenė nieko nežinotų , nemanau, kad kitas laikraštukas parašytų. Tas kitas laikraštukas , tai tik gyrimasis apie nepadarytus darbus, savųjų pjarinimas.

  Atsakyti
  • Mirana

   Dėl pagyrų sutinku, tikrai per daug geiria, bet tame kitame laikraštuke daug įvairesnių naujienų, mažiau politikos. Mugėje viskas labai supolitikuota. PAVARTĖME VISĄ MĖNĖSĮ ABU LAIKRAŠTUKUS IR NUSPRENDĖME PRENUMERUOTI AIKŠTĘ, KAIP NE KAIP BET APOLITIŠKŲ IR ĮDOMESNIŲ NAUJIENŲ TEN DAUGIAU.

   Atsakyti
 2. Gintautas

  Ot judėjimas Kėdainių miesto gerovei, gal geriau tegul eina šieno ravėti abudu.

  Atsakyti
 3. Zita

  Atsisakiau Rinkos, kai atsiverti pastoviai tos pačios nuotraukos, Autikalnis, Naujokienė, Tamulis. Nesakau, kad blogai, tačiau nusibodo. Kodek nera kitų tarybos narių nuotraukų, kaip Staliorienės, Kviklienes ir kitų, anksciau kiekvienam numeryje Kaminskas buvo. Kažin kur dabar, kad nerašo, juk žmogus ,,arė,, už visus, o dabar tarsi nereikalingas. Kodėl, pasiilgom.O šiaip Mugę užsisakiau, objektyvesnė, sužinai tikrąją Kedainių aprašymo pusę, Rinkoje tik šlovinimasis davų, aišku, čia mano nuomonė.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.