Rugsėjo 12 dieną, minint Europos paveldo dienas, pirmą kartą Kėdainiuose vyko orientacinės varžybos motorinėmis transporto priemonėmis, skirtos mūsų krašto sakraliniam paveldui pažinti. Iššūkį sėkmingai įveikė, gerų emocijų pasisėmė visos devynios varžybose energingai dalyvavusios komandos.

Orientacines varžybas motorinėmis transporto priemonėmis „Renkuosi Kėdainius. Sakralinis paveldas“, skirtas 2020 m. Europos paveldo dienoms „Kultūros paveldas ir edukacija“, organizavo Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyrius.

Renginiu susidomėjo ne tik kėdainiečiai, bet ir dvi komandos iš Kauno. Varžybų tikslas – interaktyviomis priemonėmis skatinti projekto dalyvius pažinti Kėdainių krašto sakralinį paveldą.

Startas varžyboms duotas sekmadienį 15.00 val. Didžiosios Rinkos aikštėje. Visos komandos prieš startą gavo po voką, kuriame rado orientacinių varžybų kelionės lapą su 6 sakralinių objektų nuotraukomis ir 30 užduočių, kurias reikėjo atlikti aplankytuose objektuose. Susidarius kelionės maršrutą paaiškėjo, kad nuvažiuoti teks apie 90 km, nes užduotis reikėjo atlikti Surviliškio, Paberžės, Gudžiūnų, Krakių, Dotnuvos ir Josvainių bažnyčiose.

Varžybų nugalėtoja tapo Austėjos Liubinaitės komanda, užduotis teisingai atlikusi per 1 val. 46 min.

Europos paveldo dienoms skirtą renginį tęsė grupės „Folk Trio“ koncertinė programa, trumpametražio filmo apie sakralinį paveldą Kėdainių rajone demonstravimas, istorikės Audronės Pečiulytės paskaita.

Projektą finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir rajono savivaldybė.

Plačiau apie renginį kviečiame skaityti antradienio, rugsėjo 15 d. „Kėdainių mugės” numeryje.

Panašios naujienos