Šią savaitę kilusi panika dėl vandenyje nustatytos gerokai didesnės gyvsidabrio koncentracijos, apnuogino ne tik Kėdainiuose egzistuojančias problemas. Pasirodo, kad bendrovė „Kėdainių vandenys“ dar šių metų kovo 10 dieną į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos cheminių tyrimų skyrių pridavė vandens mėginius, kurių rezultatai buvo gauti daugiau nei po mėnesio – balandžio 15 dieną.


Todėl šiandien, balandžio 23-ąją, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Kėdainių skyrius, vadovaujamas Kėdainių rajono savivaldybės nario Sauliaus Grinkevičiaus, kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, kurio pirmininkas Juozas Imbrasas, pavaduotojas Simonas Genvilas, kad būtų skubiai inicijuojami pakeitimai dėl geriamojo vandens kokybės užtikrinimo ir jo kokybės nustatymo procedūrų tobulinimo.

„Taip ilgai vanduo tiesiog negali būti tiriamas. Žmonėms jis yra gyvybiškai svarbus, todėl tyrimai privalo būti atliekami greitai ir tiksliai. Negali žmonės laukti daugiau nei mėnesį ir nežinoti, kokį vandenį geria.

Taip pat daug klausimų kelia ir atliekamų tyrimų kokybė, nes vieną dieną žmonės išgąsdinami uždraudžiant jiems vartoti vandenį, o jau kitą dieną sakoma, kad vanduo tiesiog idealus. Taip tiesiog negali būti, žmonėms reikia aiškumo“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

4 Responses

  1. Na

    Kaži- kaži ar tie tyrimų atsakymai pusantro mėnesio negulėjo stalčiuke Kėdainiuose ?

    Atsakyti
  2. Na

    Čia įvykis jau vertas teisėsaugos dėmesio. Kitaip teisybės nesurasime.Labai neaišku, kaip galėjo nutikti , kad buvęs vos ne dvigubai didesnis už leistiną normą užterštumas per keletą dienų dingo savaime. Ar tik nebus kažkieno chuliganiškas rinkiminis triukas.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.