Elektros tiekėjai Lietuvoje prognozuoja, kad didmeninė kaina visus 2024 metus turėtų laikytis ties 95–115 Eur/MWh riba, tačiau valandinių kainų svyravimų tik daugės ir jie gilės, skelbia „Verslo žinios“.

„Jei reikėtų keliais žodžiais apibūdinti ateinančius metus didmeninėje elektros energijos rinkoje, tai galėtų būti kainų volatilumas ir ilgalaikiai kontraktai“, – leidiniui sakė „Ignitis“ vadovas Artūras Bortkevičius.

Jam pritaria ir „Enefit“ rizikų valdymo padalinio vadovas Valdemaras Fiodorovičius. Jis mano, kad kainų svyravimai dienos metu išliks ir tik augs. Tam daugiausia įtakos turi elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių elektros energijos išteklių ir bendros orų sąlygos, pavyzdžiui, šiltesnės ir labiau vėjuotos dienos.

„Augantį kainų svyravimą dienos metu patvirtina ir istoriniai duomenys, 2023 m. dienos kainos svyravimai padidėjo net 45 proc., palyginti su 2020–2023 m. vidurkiu, kuris sudarė 35 proc. Nepaisant to, metinis kainos vidurkis smarkiai kisti neturėtų“, – dėstė V. Fiodorovičius.

Kad šiemet elektros kainos turėtų išsilaikys panašiame lygyje, kaip ir 2023 m., tiki ir „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga. ]

ELTA