Ketvirtadienio vakarą Kėdainių Šėtos gatvės gyventojams teko į pagalbą skubiai kviestis ugniagesius gelbėtojus, nes name kilo gaisras.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, po 20 val. buvo pranešta, kad kaimynų name dega laidai. Atvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad prieangyje degė automatinių jungiklių paskirstymo dėžutė.

Siekiant išgelbėti žmonių turtą, nedelsiant imtasi veiksmų. Pirmiausia atjungta elektra. Gesinant gaisrą buvo nuardyta 2 kv. m. medinės sienos ir apšiltinimo apdailos bei 2 kv. m. lubų.

Šis įvykis suneramino gyventojus, nes vieno aukšto, 8×11 m dydžio namas su negyvenama mansarda yra medinis (rąstinis), tad ilgiau uždelsus, ugnis galėjo dar labiau įsiplieksti.

Panašūs gaisrai nutinka neretai

Specialistai primena, kad bute ar name gaisras gali kilti dėl netvarkingos elektros instaliacijos, bet kaip sujungtų laidų, išklibusių kištukinių lizdų, pasenusių elektros įrenginių ar netinkamos buitinių prietaisų eksploatacijos, taip pat dėl perkrovos elektros tinkle, kai į tinklą vienu metu sujungiama per daug elektros prietaisų.

Norint išvengti galimų nelaimių bei nemažų nuostolių, svarbu paisyti visų gaisrinės saugos taisyklių. Reikia nuolat stebėti elektros įrenginių būklę, pasenusią įrangą būtina pakeisti. Tokius darbus turėtų atlikti ne savamokslis kaimynas, o kvalifikuoti specialistai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.