Kėdainių dailės mokykloje antradienį atidaryta šios ugdymo įstaigos mokytojų darbų paroda. Mokytojų dienos proga jau penktus metus iš eilės ši paroda džiugina ir Dailės mokyklos mokinius, ir jų tėvelius, ir visus kėdainiečius, norinčius pasigėrėti originaliais kūriniais. 

Vaikams labai patiko paroda, tad kai kurie jų kone visus darbus iš eilės fotografavo telefonu.

Vaikams labai patiko paroda, tad kai kurie jų kone visus darbus iš eilės fotografavo telefonu.

Mokyklos pirmojo aukšto fojė galima išvyksti ir labai originalia bei reta technika atliktų kūrinių. Viena tokių – soliaografija.

Reikia specialaus prietaiso ir kantrybės
Soliaografija yra fotografijos šaka, kurios tikslas fiksuoti saulės judėjimą. Šios šakos išskirtinis bruožas – nenaudojami jokie fotografiniai reagentai (ryškalai, fiksažai) – visą darbą atlieka saulė šviesai jautriame paviršiuje.
Šia technika atliktus darbus pristatęs Mindaugas Mažalis pasakojo, kad kūriniams atlikti reikia tik specialaus prietaiso bei kantrybės.

M. Mažalis prie savo kūrinių, atliktų soliaografijos technika.

M. Mažalis prie savo kūrinių, atliktų soliaografijos technika.

„Soliaografija – tai saulės tako fotografavimas. Į specialią dėžutę yra įdedamas šviesai jautrus popierius ir ji, pasirinktoje vietoje, yra paliekama tam tikram laiko tarpui. Galima palikti ir mėnesiui, galima palikti ir metams laiko. Dėžutėje yra paliekama labai maža, adatos dydžio, skylutė ir pro ją yra fotografuojama“, – pasakojo M. Mažalis. Dėžutė yra išklojama specialiu šviesai jautriu fotopopieriumi, kuris po kurio laiko pakeičia spalvą. „Nuspėti, koks bus galutinis rezultatas, sunku. Bent jau spalvų gamos tai tikrai ne. Paveikslėliuose matomos baltos linijos – tai saulėtos dienos, o kai būdavo apsiniaukusi diena, linijų nėra. Nuotraukos darytos ne tik Kėdainių rajone, bet ir kituose Lietuvos kraštuose. Ir šiuo metu esu tam tikrose vietose palikęs specialių dėžučių“, – sakė Dailės mokyklos mokytojas.

„Labai gražu“
Parodoje eksponuojama ir daugiau mokytojų įvairia technika sukurtų kūrinių. Pasak mokyklos direktorės Vidos Burbulienės, galima išvysti odos, tekstilės, keramikos, grafinio dizaino, tapybos darbų.
„Labai džiaugiamės jubiliejine, penktąja, paroda. Visus darbus vienija bendra tema – kūriniai siejasi su A raide. Kiek mokytojai savo kūrinių sunešė, tiek jų ir eksponuojame“, – sakė V. Burbulienė.
Parodos atidarymo metu susirinkę mokiniai neslėpė susižavėjimo savo mokytojų kurtais darbais, kai kurie jų kūrinius kone visus iš eilės fotografavo. „Aha, labai gražu“, – linksėjo galvomis mažieji, paklausti, ar patinka.
Savo akimis pamatyti originalią ir įdomią parodą galima iki lapkričio 4-osios dienos – ją Kėdainių dailės mokykloje gali aplankyti kiekvienas norintis.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.