Popieriniai maišeliai, kamšteliai, kiaušinių dėklai… Ne, tai ne tik į rūšiavimo konteinerius skirtos išmesti šiukšlės, bet ir puiki medžiaga madų šou. Eko madų šou! Toks renginys, vykęs lopšelyje darželyje “Vaikystė”, ekologijos ir tvarumo misijai puoselėti suvienijo visą įstaigos bendruomenę – vaikus, auklėtojas, tėvelius.
Po kelias savaites trukusio pasiruošimo, mažieji modeliai, eidami specialiai paruoštu podiumu demonstravo, kokius išskirtinius ir originalius drabužius galima pasigaminti iš antrinių žaliavų.
Tam tiko ir polietileniniai bei popieriniai maišeliai, traškučių pakuotės, kiaušinių dėklai, žurnalų bei laikraščių puslapiai, vienkartiniai indai… Fantazijai nebuvo ribų.
„Kaip jūs visi gražiai pasipuošę. Apie jūsų kostiumus galvosiu visą savaitgalį“, – šypsojosi lopšelio darželio direktorė Neringa Vaicekauskienė.
Savo kostiumus pademonstravo visų lopšelio darželio grupių atstovai.
Vieni drąsiai, kiti kiek susijaudinę ėjo podiumu. Juos garsiais plojimais palaikė į muzikos salę susirinkusi visa darželio bendruomenė.
Po pasirodymų, solidi komisija įvertino kostiumus tvarumo, kūrybiškumo, ryškumo bei kitose kategorijose. Apdovanoti ir įvertinti buvo visi.
Tačiau daugiausiai komisijos simpatijų sulaukė kosmonauto kostiumas, dėvimas Deimanto Leono Paškevičiaus iš „Žiniukų” grupės. Blizgus, tarsi tikras skafandras sužavėjo visus susirinkusius.
„Tau galima atiduoti visų kategorijų apdovanojimus. Labai gražu“, – susižavėjimo neslėpė komisijos nariai.
„Laiko tikrai daug neužtrukom, – pasakojo Deimanto Leono mama Raminta Paškevičienė. – Apie tris valandas vakare. Sėdom ir viską pasidarėm. Sūnus irgi dalyvavo gaminimo procese: kartu rinkomės ir pirkomės kai kurias papildomas reikiamas medžiagas kostiumui, ieškojo savo turimuose žaisliuose papildomų detalių, pagražinimų – ausinių, diskelių, žaislinę plančetę atnešė. Sako, čia gali būti kosmonauto „kompiuteris“.
Jis su sese padėjo apklijuoti motociklininko šalmą sidabro spalvos lipnia juosta. O pats didžiausias jo darbas buvo matuotis“.
Tad ar rūšiuoti šiukšles apsimoka? Tikrai taip. Nes išrūšiuotas šiukšles galima ne tik perdirbti antrą kartą, bet ir sukurti įspūdingų, vienetinių bei įsimintinų kostiumų.