Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad eismas tiltu per Nevėžį Kėdainių Tilto gatvėje (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km (Tilto g.) bus atnaujintas per birželio mėnesį. Eismas bus leidžiamas viena juosta ir reguliuojamas šviesoforu.

Anot Kelių direkcijos specialistų, sprendimas atnaujinti eismą priimtas atlikus tilto per Nevėžį Kėdainiuose ekspertizę ir įvertinus eksperto pateiktas rekomendacijas.

Ekspertų teigimu, tilto vidurinės sijos yra tinkamos naudoti ir transportas gali judėti 1 eismo juosta išilgai tilto viduriu.

Tiltu bus leidžiama važiuoti transportui, kurių bendroji masė yra iki 5,5 tonų, taip pat žemupio pusėje tarp segmentinės tvoros ir stacionaraus atitvaro bus užtikrintas 1 m pločio praėjimas pėstiesiems.

Kad ant tilto negalėtų užvažiuoti sunkiasvoriai automobiliai bus įrengti gabaritiniai vartai.

Be to, eismo saugai užtikrinti iki eismo paleidimo turi būti nufrezuotas senas ir paklotas naujas asfalto sluoksnis, įrengtos ir kitos techninės ir inžinerinės priemonės.

Planuojama, kad projektas bus parengtas šių metų lapkričio mėnesį ir po sėkmingai atliktų viešųjų pirkimų procedūrų darbai turėtų prasidėti 2024 m. Kelių direkcija primena, kad kitu tiltu Kėdainiuose (Vilainių), esančio valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km, eismas bus paleistas birželio mėnesį.

Šaltinis: ELTA

(„Kėdainių mugės” nuotr.)