Žvarboką, tačiau sniegu nenubalintą vėlų gruodžio 12-osios vakarą kėdainiečiai skubėjo į Didžiosios Rinkos aikštę, kur duotas kalėdinių švenčių startas.

Šįmet Kėdainius puošia ne natūrali, bet karkasinė žaliaskarė.

Šįmet Kėdainius puošia ne natūrali, bet karkasinė žaliaskarė.

Ilgai lauktas eglutės įžiebimas šįkart buvo kiek kitoks negu ankstesniais metais.

Šįmet Kėdainiai prisijungė prie miestų, kuriuos puošia ne natūralios, bet karkasinės eglės.

Pasak miesto seniūno pavaduotojo Algirdo Krivičiaus, kitokia eglė pasirinkta todėl, kad ieškota naujovių. „Nutarėme, kad gaila kasmet nupjaunamų didelių medžių, kurie atitarnavę per šventes virsdavo kuru. Tad pasirinkome kitokį sprendimą“, – sakė dabartinis miesto šeimininkas.

Per porą dienų karkasinę vienuolikos su puse metrų aukščio eglę sukonstravo ir apkaišę Ąžuoloto girininkijos dovanotomis šakomis, miestelėnams neregėtais žaisliukais papuošė vilniečių bendrovės „Švenčių studija“ specialistai.

Miesto papuošimui rajono savivaldybė buvo nutarusi išleisti apie 30 tūkstančių litų.

Bene daugiausia plojimų kiek sušalę belaukdami eglės įžiebimo kėdainiečiai skyrė Kalėdų Senelio atvykimui. Jis šįkart pasikinkė ne greituosius elnius, ne nuolat pasiruošusius padėti ir talkinti ugniagesius, bet galingą naujutėlaitį traktorių „Case“. Netradicinę miesto gatvėmis riedėti transporto priemonę kilniam tikslui mielai paskolino bendrovė „Dotnuvos projektai“.

„Būkite laimingi laukdami švenčių ir sulaukę Kalėdų stebuklo. Tegul pildosi jūsų norai ir svajonės“, – kėdainiečiams eglės įžiebimo vakarą linkėjo Kalėdų Senelis. Jo linkėjimais ypač džiaugėsi mažieji šventės svečiai, o šypsenos po tokių žodžių nušvietė ir šventėje draugiškai pasirodžiusius „Nevėžio“ krepšininkus.

Pasigėrėję lazeriu šou ir pasižiūrėję jaunųjų kėdainiečių pasirodymų kraštiečiai neskubėjo skirstytis namo, o šnekučiavosi su bičiuliais ar ieškojo nusipirkti lauktuvių Kėdainių rajono bendruomenių aktyvistų surengtoje mugėje.

[tribulant_slideshow gallery_id=“69″]

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.