Kėdainių rajono Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje veikiančiame dziudo klube „Rena“  besitreniruojantys vaikai turi galimybę ne tik fiziškai tvirtėti, siekti sporto aukštumų, bet ir rasti užuovėją nuo gyvenimo negandų. Mokyklos sporto salėje jau šešerius metus keletą kartų per savaitę jaunuosius surviliškiečius pasitinka klubo įkūrėja, dziudo trenerė Asta Kanapinskienė, kurios beribio atsidavimo dėka vaikai gali pamatyti kitokį gyvenimą. Gyvenimą, kuriame jie bent trumpam užsimiršta nuo jų šeimose esamų problemų ir turi galimybę rinktis kitokį gyvenimo kelią, nei kadaise pasirinko jų tėvai. O vaikai trenerei atsidėkoja pasiekdami įspūdingų laimėjimų.

Dziudo trenerė Asta Kanapinskienė didžiuojasi auklėtinės Elijos Bagdonavičiūtės pasiekimais.

Juo labiau, kad jaunieji surviliškiečiai turi iš ko mokytis. A. Kanapinskienė ne tik trenerė – ji daukartinė šalies dziudo varžybų čempionė, plaukikė, krepšininkė, ilgų distancijų bėgikė ir penkiakovininkė, pelniusi ne vieną apdovanojimą. O kaip surasti pagrindinius teisingo gyvenimo prioritetus, išmokti disciplinos, Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti A. Kanapinskienė šiomis žiniomis mielai dalinasi su vaikais, kurios pagrindinis tikslas – ne išugdyti kuo daugiau dziudo talentų, o padėti vaikams išmokti kertinių gyvenimo principų.

Pradeda nuo smulkmenų

„Tiesiog degu noru, kad šie vaikai užaugtų dorais žmonėmis, gebančiais pasirūpinti ne tik savimi, bet ir artimu, turėtų tikslus, jų siektų ir tiesiog būtų pilnaverčiai visuomenės nariai“, – pokalbį pradeda A. Kanapinskienė.

Pasak jos, prieš šešerius metus gimusią idėją Surviliškyje įsteigti dziudo klubą, kuriame galėtų treniruotis ir turiningai laisvalaikį leisti vaikai, padiktavo pats gyvenimas.

„Jokia paslaptis, kad šiame dziudo klube daugiausiai treniruojasi vaikai iš socialiai remtinų šeimų. Tik vienas kitas vaikas auga pilnose šeimose ir turi geresnius socialinius įgūdžius. Dziudo – tai ne savigynos ir jėgos panaudojimo įgūdžius formuojanti sporto šaka. Tai galimybė išmokti kur kas daugiau – mandagumo, bendruomeniškumo, savitarpio supratimo, ištiesti pagalbos ranką kam to labiausiai reikia“, – sako klubo „Rena“ prezidentė.

Ir nors daugeliui visa tai atrodo kaip natūralūs teisingo gyvenimo reiškiniai, į dziudo treniruotes susirenkantiems kai kuriems vaikams visa tai tampa nemenku iššūkiu, mat dalis jų auga gausybės problemų kamuojančiose šeimose, todėl neturi net minimalių socialinių įgūdžių.

„Pas mus yra daug problemų, tačiau vardan geresnės šių vaikų ateities būtina jas spręsti čia ir dabar, – teigia optimizmu trykštanti A. Kanapinskienė. – Vienus tenka mokyti elementaraus mandagumo, kitus drausmės, kad treniruočių metu vyrautų tvarka. O, pavyzdžiui, prieš važiuojant į varžybas visada prašau, kad jie būtų tvarkingai apsirengę, rūbeliai išskalbti. Tačiau būna tokių atvejų, kad vaikai man juos suneša ir tenka juos išskalbti. Kartais pagalvoju, kad per giliai pas mane susirenkančius vaikus įsileidžiu į širdį, tačiau kitaip negaliu“.

Sektinų pavyzdžių gausu

Jaunuosius surviliškiečius treniruojanti moteris taip pat visada pabrėžia, kaip yra svarbu gerai mokytis.

„Štai mūsų klube keletą besitreniravusių ir gabių merginų teko išleisti mokytis į Panevėžio sporto gimnaziją. Tačiau joms pasisekė ten įstoti vien todėl, kad gerai mokėsi ir turėjo aukštų pasiekimų sporto srityje“, – sako savo laisvalaikį vaikų treniravimui skirianti A. Kanapinskienė.

Moteris teigia, kad dabar klube besitreniruojantys vaikai turi ir tiesiog unikalų pavyzdį siekti aukštų rezultatų. Tai surviliškietė Miglė Nemanytė – dziudo šalies čempionė ir prizininkė, šiuo metu studijuojanti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Lėšų trūkumas – pagrindinė problema

Surviliškio dziudo klube „Rena“ nuolat treniruojasi apie dvi dešimtis vaikų.

Ir nors dziudo klubas „Rena“ įsikūręs Surviliškio pagrindinės mokyklos patalpose, už kurių naudojimąsi mokėti nereikia, o trenerė dirba neatlygintinai, klubas susiduria su lėšų trūkumu, mat pagrindinės pajamos – 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio parama.

„Nors šiems vaikams atiduodu visą širdį, tačiau vien to nepakanka – reikia ir pinigėlių. Norisi, kad vaikai išvažiuotų į stovyklas, pabendrautų su kitais vaikais, įgautų daugiau patirties varžybų metu. Tačiau ne visada tą galime padaryti vien dėl lėšų trūkumo. Juk kiekviena išvyka daugiau ar mažiau kainuoja, o kai kurių vaikų tėveliai neturi galimybės prisidėti. Taigi, kad ir kokie kartais geri norai būtų, daug ką koreguoja finansinės galimybės. Tad kiekvieną kartą žiūrime, dėliojame, kur mes galime važiuoti, o kur – ne“, – teigė A. Kanapinskienė.

Tačiau nepaisant trūkumo, Surviliškio dziudo klubo „Rena“ jaunieji sportininkai trenerę A. Kanapinskienę neretai pradžiugina įspūdingais laimėjimais. O daugiausiai jų yra iškovojusi perspektyviausia klubo jaunoji dziudistė Elija Bagdonavičiūtė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.