Tarptautinę Džiazo dieną įvyko Džiazo gatvės atidarymo renginys. V. Vidikas prie pastato sienos prisuko "džiazovą" lentelę su gatvės pavadinimu.

Tarptautinę Džiazo dieną įvyko Džiazo gatvės atidarymo renginys. V. Vidikas prie pastato sienos prisuko „džiazovą“ lentelę su gatvės pavadinimu.

Šeštadienį visas pasaulis minėjo tarptautinę UNESCO džiazo dieną, tačiau ši data Kėdainiuose buvo paminėta ypač originaliai – senamiestyje oficialiai atidaryta DŽIAZO gatvė. Pasaulyje yra vos keli miestai, turintys gatves, pavadintas DŽIAZO vardu. 

Skaisčiai šviečianti saulė, malonus gyvos džiazo muzikos skambesys, jaukios senamiesčio erdvės, giedri ir šilti susirinkusiųjų veidai – tokia atmosfera vyravo atidarymo metu. Gana nedidelė DŽIAZO ir Kranto Antrosios gatvių susikirtimo vieta buvo kupina atsipalaidavusių, džiazo ritmui pasidavusių žmonių.

„Šios gatvės atidarymas – tai naujas puslapis mūsų miesto istorijoje. Džiugu, kad esame unikalūs ne tik visoje Lietuvoje, bet ir pasaulyje: DŽIAZO gatvės yra tik Lenkijoje bei Niujorke. O čia, Kėdainiuose, nuo šiol yra ir trečioji gatvė. Ši vieta – tai mūsų laisvės išraiška, apie kurią galima kalbėti ir džiazo muzikos vardu. Juk ši muzika – tai laisvė, tai saviraiška“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas, renginyje akį traukęs išskirtine išvaizda. Pasak pašnekovo, kokia ši gatvė bus ateityje, priklauso nuo visų mūsų pačių.

„Visi kartu kursime tradicijas, kurios bus, tikiuosi, labai įvairios, kaip ir pats džiazas. Žmonės susirinko labai linksmi, labai emocingi, turi ką pasakyti. Kviečiu prisijungti kiekvieną žmogų, turintį minčių, idėjų prie šios gatvės gyvybingumo, dinamikos“, – kvietė jis.

Ši senamiesčio vieta itin artima pirmojo Kėdainių džiazo festivalio „Broma Jazz“ iniciatoriui Vitaliui Vidikui, kuris čia praleido savo gražiausius vaikystės ir jaunystės metus.

„Ši vieta su savo gatvelėmis, kiemais, man yra labai artima – čia pragyvenau iki trisdešimtmečio. Žinoma, kad ateis tokia diena kaip ši, aš anuomet net negalėjau svajoti, tačiau dabar esu žiauriai laimingas. Labai džiaugiuosi, kad visa tai vyksta mūsų mieste“, – šypsojosi jis.

Atidarymo metu vietoj tradicinės juostelės perkirpimo, jis prie vienos sienų prisuko ir „džiazovą“ lentelę su gatvės pavadinimu.

O kokią gatvę jis matantis ateityje?

Atidarymo proga gausiai susirinkusiems kėdainiečiams koncertavo jaunieji muzikantai.

Atidarymo proga gausiai susirinkusiems kėdainiečiams koncertavo jaunieji muzikantai.

„Minčių yra įvairių – kalbamės su Kėdainių menininkais, kurie žada ant vieno namo sienų padaryti džiazu alsuojančią freską, taip pat planuojame čia daryti įvairius performansus. Erdvė nedidukė, tačiau tuo į ir žavi. Galvojame čia pastatyti išmanųjį automatą, į kurį įmetus kelis centus tamsiu paros metu užsidegtų šviesios ir tyliai skambėtų džiazo muzika“, – pasakojo jis ir pridūrė, kad viskas yra įmanoma, tereikia tik noro.

Susirinkusieji greitai pasinėrė į džiazo muzikos ritmus. Jaukioje senamiesčio erdvėje koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos improvizacijų studijos dirbtuvių mokiniai bei OLD TOWN JAZZ GROUP atlikėjai.

„Džiugu, kad esame tarp tų pasaulio miestų, kurie švenčia pasaulinę Džiazo dieną. Pas mus, Kėdainiuose, ji švenčiama jau ne pirmus metus. O DŽIAZO gatvė – tai kažkas unikalaus, dar vienas unikalus dalykas pas mus mieste, – sakė muzikantas Vidmantas Valantiejus. – Kėdainiuose daug idėjų, daug žmonių, kurie tas idėjas generuoja, tad net neabejoju, kad šioje gatvėje nuolat vyks veiksmas“.

Senamiestis bunda!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.