Nors lauke spaudė nemenkas šaltukas, Josvainių kultūros salėje, talpinusioje apie pusketvirto šimto žiūrovų, telkėsi šiluma. 

Dvylikai balsingų moterų jau 15 metų vadovauja Vytautas Greičius.

Dvylikai balsingų moterų jau 15 metų vadovauja Vytautas Greičius.

Ne tik josvainiečiai, bet ir jų bičiuliai susirinko į jubiliejinį dvidešimtąjį gimtadienį šventusio moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ koncertą.
Dvylika balsingų moterų, jau penkiolika metų vadovaujamų Vytauto Greičiaus, ne vienerius metus vakarais mina kultūros centro slenkstį, kad pabūtų drauge su daina.
Apie tūkstantį dienų, gerokai daugiau valandų, „Sonatos“ dainininkės praleido dainuodamos ir ruošdamos koncertines programas.
Kai Josvainių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ dainininkės susirenka į vieną vietą, ramybės nebūna nė sekundės. „Mes net per repeticijas, kol dainuoja ne visi balsai, sugebame ir perskaitytas knygas aptarti, ir nuotraukas pasižiūrėti ar mezginius parodyti“, – sakė ansamblio senbuvė Sonata Grūdienė.

Išskirtinis ansamblio pasirodymas tapo jaukia, šilta ir jaudinančia muzikine švente Josvainiuose.

Išskirtinis ansamblio pasirodymas tapo jaukia, šilta ir jaudinančia muzikine švente Josvainiuose.

Kolektyve – dvylika moterų
„Sonatoje“ nuo rudens iki vasaros kas savaitę dainuoja dvylika moterų. Dauguma jų kolektyvo senbuvės, tik dvi naujokės. Praėjusį rudenį į ansamblį atėjo Jurgita Sereikienė ir Renata Dzikienė. „Labai džiaugiamės, kad į kolektyvą buvome priimtos šiltai. Matome, kokios moterys draugiškos. Jos mus noriai moko dainų, pataria. O smagiausia, kad į jubiliejinį koncertą pakvietė“, – prieš šventinį pasirodymą kiek besijaudindamos kalbėjo ansamblio naujokės.
Dauguma moterų gyvena Josvainiuose, tik po vieną atvažiuoja iš Angirių, Kunionių ir Kėdainių. „Mes esame labai skirtingos, tačiau kartu ir panašios. Mūsų dainininkių amžiaus skirtumas maždaug 25 metai, tačiau nė karto nesusipykome, nors atrodo, kad kartų konflikto ir negalima išvengti. Esame kaip draugiškas kumštis. Nekantriai laukiame repeticijų, kad susitiktume, o po jų sunkiai galime išsiskirstyti namo“, – sakė S. Grūdienė.

Vienija ne tik dainos
Ansamblietės prisipažįsta, kad, pradėjusios kartu dainuoti, tapo geromis bičiulėmis ir bendramintėmis. „Mus vienija ne tik meilė dainai ir muzikai. Tapome tiesiog neišskiriamos. Vasarą, kai nevyksta repeticijos, mes vis tiek susitinkame bent kartą per mėnesį. Kartu švenčiame gimtadienius, metines šventes. Be to, susitinkame ir be progų, kai viena kitos pasiilgstame. Drauge važiuojame atsigauti į pirtelę ar turiningai praleisti laiką teatre bei koncerte. Mūsų vyrai juokiasi, kad subūrėme savotišką sektą, kurioje pramogaujame. Tačiau namiškiai neprieštarauja nei mūsų dainavimui, nei mūsų susitikimams. Juk kai namų šeimininkė laiminga, tai ir visiems šalia jos esantiesiems būna gera“, – svarstė V. Matyžienė.

„Sonatą“ papildžiusios naujokės Jurgita (kairėje) ir Renata džiaugėsi, kad buvo šiltai priimtos į draugišką kolektyvą.

„Sonatą“ papildžiusios naujokės Jurgita (kairėje) ir Renata džiaugėsi, kad buvo šiltai priimtos į draugišką kolektyvą.

Džiaugiasi vadovo kantrybe
Jau penkiolika metų dainingosioms Josvainių moterims vadovauja Vytautas Greičius. Jis – ketvirtasis „Sonatos“ vadovas. Iki jo ansambliui vadovavo Gintarė Brazinskienė, Antanas Mikalauskas ir Albertas Giedra.
„Dabartinis mūsų vadovas iš mūsų išlaužė viską, kas buvo įmanoma. Kai pakalbame, kokią padarėme pažangą, tai net sunku patikėti. Pradžioje džiaugėmės galėdamos dainuoti dvibalses dainas, o dabar be didesnio vargo susidorojame ir su keturbalsėmis. Kartu su vadovu pasirenkame labai įdomų repertuarą. Niekada neiname lengviausiu keliu“, – sakė S. Grūdienė. Dainininkės negaili V. Greičiui gerų žodžių. Pasak moterų, jis tikras profesionalas – reiklus, atsakingas, kantrus ir supratingas.

Simboliška daina nepasitvirtino
„Sonatos“ vadovas V. Greičius puikiai mena dieną, kai pradėjo vadovauti Josvainių dainininkėms. „Atėjau ir pasakiau, kad dainuosime dainą „Suklydom“. Kiek bijojau, kad moterys pasipriešins tokį pavadinimą turinčiam kūriniui, tačiau taip nenutiko. Gerai, kad tokį pavadinimą turinti daina mus paveikė atvirkščiai: kartu dirbdami mes ne suklydome, bet nuėjome teisingu keliu. Jubiliejiniame koncerte mūsų kolektyvui tą simbolinę dainą dovanojo kitas ansamblis. Tiesiog tai prasmingas sugrįžimas mintimis atgal į praeitį“, – sakė V. Greičius.
Daug koncertuojančios josvainietės dainomis džiugina ne tik savojo krašto klausytojus, bet ir kitų kraštų žmones. Nesibaimina „Sonatos“ ansamblietės dalyvauti ir dainininkų konkursuose bei festivaliuose. „Juk norisi savo gebėjimus pasitikrinti“, – šypsojosi S. Grūdienė.

Į jubiliejinį moterų vokalinio ansamblio koncertą susirinko pilna salė žiūrovų – pirmieji 100 bilietų buvo parduoti per pirmąją dieną po paskelbimo apie renginį.

Į jubiliejinį moterų vokalinio ansamblio koncertą susirinko pilna salė žiūrovų – pirmieji 100 bilietų buvo parduoti per pirmąją dieną po paskelbimo apie renginį.

Jubiliejinis ansamblio „Sonata“ koncertas Josvainiuose tapo didele švente – šilti plojimai gausiai aidėjo po kiekvienos dainos. O pasibaigus koncertui ne vieno akyse žėrėjo ašara – pagarbos, jautrumo, šilumos ir pasididžiavimo.
Šią gražią muzikinę šventę josvainiečiams padėjo surengti viena didžiausių pagardų įmonių UAB „Daumantai LT“, Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas, vadovaujamas Rimvydo Raščiausko, UAB „Flora“, kaunietė dizainerė Elvyra Monginienė, kavinė „Grūdynė“, ŽŪB „Nabagėlis“, verslininkas Ričardas Preikša, ūkininkai Juozas Mickevičius, Vladas Matyžius, Antanas Bačiliūnas, Mindaugas Pavlavičius, seniūnaitis Antanas Mažeika ir Josvainių seniūnija bei daugelis kitų neabejingų kultūrai žmonių.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.