Nuo šių metų gegužės 1 d. visi gyventojai savo namuose turės įsirengti autonominius dūmų detektorius. Taip tikimasi apsaugoti žmones nuo beprasmių žūčių gaisrų metu.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien nakties metu pernai šalyje gaisruose žuvo 54 žmonės, tačiau daugelio aukų būtų išvengta, jeigu namuose būtų buvę dūmų detektoriai. Jie šaižiu garsu įspėja žmones apie dūmus, kol jų koncentracija ore nekelia pavojaus gyvybei.

Nuo gegužės 1 dienos įsigalios Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos bus privalu visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti dūmų detektorius.

Tokia praktika taikoma Vakarų Europos šalyse, o neįsirengusiems dūmų detektorių netgi yra numatytos sankcijos. Tiesa, mūsų šalyje bausti gyventojų nebus skubama: jei namuose nebus dūmų detektoriaus, pirmąkart bus apsiribojama perspėjimu.

Maksimalus vieno autonominio dūmų detektoriaus saugomas plotas nustatomas pagal gamintojo reikalavimus, tačiau jis turi būti ne didesnis kaip 60 kv. m. Tad dažniausiai kambaryje įrengiamas vienas autonominis dūmų detektorius. Ilgesniame nei 12 metrų koridoriuje reikėtų įrengti ne mažiau kaip du dūmų detektorius, po vieną koridoriaus galuose.

„Autonominis dūmų detektorius yra montuojamas patalpos centre ant lubų arba kuo arčiau centro, bet ne arčiau kaip 20 cm nuo sienų. Jei nėra galimybių autonominius dūmų detektorius pritvirtinti prie lubų, juos galima įrengti prie sienos, maždaug 10–15 cm atstumu nuo lubų, bet ne arčiau kaip 20 cm nuo sienų kampo. Jei patalpoje lubos yra nuožulnios arba stogas dvišlaitis, autonominiai dūmų detektoriai įrengiami ne toliau kaip 0,9 m nuo aukščiausio lubų ar pastogės taško“, – informuojama departamento pranešime.

Garažuose, remonto dirbtuvėse ir kitose patalpose, kuriose išsiskiria degimo produktų dalelių, autonominius dūmų detektorius reikia įrengti šešių metrų atstumu, o jei nėra tokios galimybės – kuo toliau nuo minėtų dalelių šaltinių.

Panašios naujienos