Visą šią savaitę Kėdainiuose viešėjo bendradarbiaujančio Vokietijos Zemerdos miesto jaunimo delegacija.

Po jungtinio koncerto - smagi nuotrauka atminčiai.

Po jungtinio koncerto – smagi nuotrauka atminčiai.

Kėdainiai svetingai priėmė 26 metus su mūsų kraštu draugaujančio Zomerdos miesto bigbendo „Bog Jambory“ narius.

Svečių viešnagę vainikavo jungtinis jų ir Kėdainių muzikos mokyklos bigbendo koncertas kultūros centre.

„Džiugina, kad mūsų miestų bendradarbiavimas vyksta ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp mokinių. Tai suteikia viltį, jog Kėdainiai bei Zemerda bendraus ir ateityje“, – sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Penkių dienų viešnagės Kėdainiuose metu svečiais rūpinosi savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, Muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė ir šios įstaigos pedagogų kolektyvas, taip pat kėdainiečių šeimos, kuriose gyveno mokyklinio amžiaus vaikai iš Vokietijos.

Muzika universaliausia kalba, tad dviejų šalių kolektyvai puikiai sutarė vienoje scenoje.

Muzika universaliausia kalba, tad dviejų šalių kolektyvai puikiai sutarė vienoje scenoje.

Kėdainiečiai šešiolikos svečių delegacijai surengė ekskursijas po Kėdainių senamiestį ir Nidą, kartu lankėsi Šviesiojoje gimnazijoje ir Kėdainių profesiniame rengimo centre, dalyvavo „Muzikos dirbtuvėse“ Kėdainių muzikos mokykloje.

„Toks bendradarbiavimas yra visapusiškai naudingas. Mes pažinome vieni kitus, pamatėme, kas svečiams įdomu, kaip jie mokosi muzikos ir kaip muzikuoja. Iš tiesų muzikos mokymasis mūsų šalyse yra visai skirtingas. Tačiau nežiūrint to, mes puikiai galime kartu koncertuoti. Svečiai išreiškė norą, kad mes juos aplankytume ir pasidalytume savo darbo metodais“, – sakė Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.

Kėdainiečių bigbendo vadovas Robertas Šulcas labiausiai džiaugėsi, kad jo auklėtiniai myli muziką ir noriai koncertuoja: „Mūsų kolektyve yra ne tik dabartiniai mokyklos mokiniai, bet ir anksčiau ją baigusieji. Džiugu, jog pakvietus į koncertus visi randa laiko atvykti. Grojame labai įvairią muziką ir džiaugiamės galimybe kartu pagroti su kitu kolektyvu. Turbūt nieko keisto, kad mes draugaujame pačia universaliausia kalba – muzika.“

Svečių kolektyvo vadovas Carsten Tupaika gyrė kėdainiečius už svetingumą: „Kėdainiuose gyvena labai draugiški žmonės. Smagu, kad čia yra daug žmonių, mylinčių muziką. Mūsų grupė gana jauna. Mes daug mokomės, dirbame, kad galėtume koncertuoti. Mums labai patiko kelionė į Kėdainius, nes čia praturtinome ir muzikinė, ir visapusišką žinių bagažą.“