Praėjusių metų pabaigoje – gruodžio 22 dieną, Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai paskelbė nuosprendį girtam ukrainiečiui, kurio Josvainiuose sukelta avarija dviems jaunuoliams atėmė gyvybes. Įkalinimo įstaigoje jis praleis ketverius metus ir keturis mėnesius. Žuvusiųjų šeimos nariams atlyginta turtinė ir dalis neturtinės žalos.

Pražudė jaunuolius

Primename, kad 2020-ųjų birželio 26 dieną apie 01.30 val. kelyje „Aristava – Kėdainiai – Cinkiškis“, Josvainiuose, Kėdainių gatvėje, neblaivus (3,24 prom.) R. K. vairavo automobilį „Mercedes Benz C 180“. Miestelyje jis viršijo leistiną greitį ir atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Audi S4“, kuris nuo smūgio buvo nublokštas ir rėžėsi į medį.

Eismo įvykio metu žuvo du geriausi draugai – automobilį „Audi S4“ vairavęs K. Ž. ir keleivis M. N. Teismas nustatė, kad žuvusiųjų kraujuje ir šlapime alkoholio ar narkotinių/psichotropinių medžiagų nerasta.

Sužinojo iš dukters

Žuvusysis „Audi“ vairuotojas K. Ž. į Lietuvą grįžo 2019 metais, prieš Kalėdas, ir planavo pasibūti kiek ilgiau. Nelaimės dieną mamai apie avariją, kurioje žuvo brolis ir jo geriausias draugas pranešė užsienyje gyvenanti  dukra A. Ž., kuri Facebooke pamatė informaciją apie eismo įvykį Josvainiuose.

Kitas žuvusysis M. N. buvo vyriausias vaikas šeimoje, mokėsi gimnazijoje. Jo mamai apie nelaimę pranešė pažįstama.

Pripažino kaltę

Pradžioje R. K. nepripažino savo kaltės, nes nesuvokė, kad sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo du žmonės. Tačiau vėliau jis kaltu prisipažino, sakė, kad vairavo neblaivus, bėgo nuo policijos pareigūnų, nestojo stabdomas, viršijo leistiną greitį, nesilaikė atstumo iki kitos važiuojančios transporto priemonės, trenkėsi į ją ir sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo du vyrai.

R. K. nurodė, kad yra kaltas, nukentėjusiesiems reiškia nuoširdžius apgailestavimus, kad taip atsitiko, prašė atleisti, jeigu jie gali.

Į ką atsižvelgta

Teismas atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažįsta tai, kad kaltinamasis R. K  prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir, teismo manymu, nuoširdžiai gailėjosi, o atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Teismas atsižvelgė į tai: kad kaltinamasis padarė neatsargų, sunkų nusikaltimą, ypač grubiai pažeidė Kelių eismo taisykles, jo sukelto eismo įvykio metu žuvo net du žmonės; kad yra viena atsakomybę lengvinanti ir nėra sunkinančių aplinkybių; kad kaltinamojo padaryta nusikalstama veika, nors jis ir prisipažino kaltu bei gailėjosi, iš esmės buvo įrodyta byloje surinktų ir ištirtų įrodymų visuma, o ne paties kaltinamojo aktyviu padėjimu išaiškinat nusikaltimą; į kaltininko asmenybę charakterizuojančius duomenis: neteistas, 2020 m. keturis kartus Lietuvos Respublikoje baustas administracinėmis nuobaudomis už greičio viršijimą, šiuo metu nebedirba, Lietuvoje gyveno laikino leidimo pagrindu, yra kitos šalies pilietis, turi vieną nepilnametį vaiką.     

Koks nuosprendis?

Teismas nusprendė R. K. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą ir nuteisti jį šešerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme, ją trečdaliu mažinant ir skiriant galutinę bausmę– ketverių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimą. Taip pat penkeriems metams atimta teisė vairuoti transporto priemones bei konfiskuotas jo automobilis.

Laisvės atėmimo bausmę R. K.atliks įkalinimo įstaigoje.

Į bausmės laiką įskaitytas laikinajame sulaikyme ir suėmime išbūtas laikas nuo 2020 m. birželio 26 d. iki gruodžio 22 d.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, o suimto kaltinamojo nuo išversto nuosprendžio įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Parengta pagal Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Panašios naujienos