Įprastai šlakius ir lašišas žvejoti šių rūšių žuvims svarbiose upėse yra draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d., tačiau šemet spalio 16-oji yra sekmadienis, todėl draudimas įsigalios po savaitgalio – spalio 17 d. Aplinkos ministerija primena, kad tuo laikotarpiu visus sugautus šlakius ir lašišas privaloma paleisti.

Šis draudimas galioja didesnėje Neries dalyje ir kituose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 4 priede nurodytuose upių ruožuose.

Spalio 15 d. negalios reikalavimas turėti žvejo mėgėjo kortelę žvejojant taisyklių 3 priede nurodytose upėse. Taip pat negalios draudimas žvejoti taisyklių 5 priede nurodytuose upių ruožuose ir kiti draudimai, kurių paskutinė diena turėjo būti spalio 15 d.

Apibendrinus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nuostatas, spalio 15–16 d. bus leidžiama žvejoti taisyklių 3 ir 4 prieduose nurodytose upėse turint žvejo mėgėjo bilietą.

Išimtį kai kurių žvejybos draudimų įsigaliojimui numato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės: kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės, draudimai negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.

Aplinkos ministerijos inf.