Ne pirmi metai liepos 26 d., vasarai persivertus į antrą pusę, Dotnuvos slaugos namuose surengiama šventė, simbolizuojanti derliaus pabaigtuves, tuo pačiu šv. Onos vardadienį. Šiemetinė šventė vadinosi ,,Vasaros žiedai“, o praėjusiais metais tuo pačiu laiku vykusi šventė buvo pavadinta ,,Gėlėta skrybėlėta vasara“.

Kūrė gėlių kompozicijas

Dotnuvos slaugos namų direktorės Irenos Staliorienės teigimu, įstaigos darbuotojams buvo pateikta idėja šventei parengti vasaros gėlių kompozicijas. Nors šiemetinė alinanti vasaros saulė gėlynams nėra itin palanki, tačiau kurdami gėlių kompozicijas darbuotojai buvo labai aktyvūs. ,,Džiaugiausi jų kūriniais, netgi buvo tokių, kurie netradiciniai, labai šiuolaikiniai, kokių dar nebuvau mačiusi. Esu labai sužavėta jų kūrybingumu, išmone, aktyviu dalyvavimu. Jie sugebėjo surasti tokių vasaros gėlių žiedų, kurie stebino savo išskirtiniu grožiu, netgi vandens lelijos buvo atneštos su vandeniu tiesiai iš tvenkinio. Visa tai rodo, kad žmonės labai atsakingai žiūri į jiems pasiūlytą idėją. Iš viso buvo sukurta 18 originalių puokščių, kurios pagamintos ne tik iš gėlių žiedų, bet ir morkų, moliūgų. Kompozicijas kūrė ir šventėje dalyvavo ir tie darbuotojai, kuriems ši diena buvo laisva. Tai rodo, kad jiems ši įstaiga labai svarbi,“ – pasakojo įstaigos vadovė.

Puokštės buvo sukurtos ne tik iš gėlių, bet ir iš morkų, moliūgų.

Daina tebegyvena iki šiol

Šventė nepraėjo ir be tradicinio koncerto, o atliekant populiarias dainas, slaugos namų gyventojai galėjo puikiai pritarti bei kartu dainuoti. Slaugos namų direktorė pastebėjo, kad tie gyventojai, kurie dažniausiai guli lovose, atvažiavę į koncertą neįgaliojo vežimėliu, išsėdėjo pusantros valandos, judino rankas, kilnojo kojas, buvo matyti, kad jie labai džiaugiasi, o koncerto įspūdžiais tebegyvens dar ilgai.

Negana to, šventės vedėjas su įstaigos darbuotojais, paskirstęs vaidmenis, surengė improvizuotą pasaką apie ropės rovimą. Ir dalyviai, ir žiūrovai išgyveno daug teigiamų emocijų.

Gaivino „garuojantys“ kokteiliai

Prie renginio šventiškumo prisidėjo ir socialiniai partneriai – pasitarus su Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriumi Dangiru Kačinsku, kilo idėja pasikvieti profesijos mokytoją Darių Biriuką, kuris stebintų virtuoziškai sukurtais, spalvingais, ,,garuojančiais“ nealkoholiniais kokteiliais. ,,Šie kokteiliai, gaminami su šaltu azotu, visiems paliko labai didelį įspūdį. Jais vaišinosi ir darbuotojai, ir gyventojai. Tai buvo įspūdingas šventės akcentas“, – pastebėjo Irena Staliorienė, pridūrusi, kad ji norinti padėkoti profesijos mokytojui Dariui už tuos originalius kokteilius, kurie buvo gražus reginys ir akims, ir puiki atgaiva karštą vasaros dieną. Dėkingi visi, dalyvavę šventėje, šio meistro nuoširdumu, jo profesionalumu ir suteikta galimybe paskanauti jo kūrybos vaisių.

Pasveikintos Onutės

Kadangi šventė surengta Oninių dieną, o, pasak tautosakos, šv. Ona – duonos ponia, ta proga UAB ,,Kėdainių duona“ direktorius Dalius Aksenavičius dovanojo simbolinį duonos kepalą, kad ši įstaiga niekada nepritrūktų duonos kasdieninės. Buvo pasveikintos dvi Dotnuvos slaugos namų gyventojos Onutės.

Irenos Staliorienės manymu, šventės dvasia dar ilgai gyvens slaugos namuose, o joje dalyvavę darbuotojai bei gyventojai kalbės, kaip buvo smagu. Visi vaišinosi socialinių darbuotojų keptais tortais bei pyragais.

Už šventės rėmimą Dotnuvos slaugos namai dėkingi Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo direktoriui Rimvydui Rasčiauskui, UAB ,,Kėdainių duona“ kolektyvui, už gėles, kuriomis buvo išpuošta teritorija, – gėlių augintojai Aušrai Kuliešienei iš Surviliškio seniūnijos.

Panašios naujienos