Spalis Dotnuvos slaugos namams prasidėjo gražiu renginiu – akustinės terapijos ir regeneracijos kabineto įkurtuvėmis. Jos įvyko geradarių – Lietuvos ir Italijos Šv. Kazimiero ordinų – lėšų dėka.

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) Lietuvos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras H. Armoška - Eis montas, slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis, Italijos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras princas Filippo Maria Pellegrini ir Maltos ordino magistras baronas Paolo Calabro.

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) Lietuvos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras H. Armoška – Eis montas, slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis, Italijos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras princas Filippo Maria Pellegrini ir Maltos ordino magistras baronas Paolo Calabro.

Šv. Kazimiero ordino atstovai jau anksčiau užmezgė draugystę su dotnuviškiais.

Pasak Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrės Danguolės Avižiuvienės, ši organizacija , veikianti visame pasaulyje, užsiima labdaros teikimu tiek jaunimui, tiek senjorams. „Mes nusprendėme bendradarbiauti su Dotnuvos slaugos namais, kuriuose gyvena daug ligotų ir vienišų žmonių. Jiems reikia dėmesio ir įvairiapusės pagalbos. Nutarėme padovanoti atpalaiduojantį kabinetą, kuriame galės pailsėti ne tik namų gyventojai, bet ir darbuotojai. Kiek anksčiau draugystei startą davėme šiai bendruomenei dovanodami Emilijos Talačkienės tapytą Šv. Kazimiero paveikslą. Dabar atėjo eilė svaresnėms dovanoms. Pasitarę su Lietuvos didžiuoju magistru nutarėme dovanoti relaksacijos kambarį, juk malonių pojūčių niekam nebūna per daug“, – sakė Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrė.

Pirmoji naujojo kabineto malonumus išbandė slaugos namų gyventoja Vanda.

Pirmoji naujojo kabineto malonumus išbandė slaugos namų gyventoja Vanda.

Lietuvoje Šv. Kazimiero ordinas turi šešis skyrius. Jų veiklą prieš šešiolika metų pradėjo vilniečiai. Kėdainiečiai prie jų prisijungė prieš keletą metų ir dabar savo gretose turi jau šešiolika narių.

Lietuvos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras Henrikas Armoška – Eismontas sakė, kad labai džiaugiasi kiekviena nauja draugyste: „Mums smagu, kad turėdami galimybių atrandame tokių žmonių ir įstaigų, kurioms labiausiai reikia pagalbos. Šio kabineto malonumais galės naudotis visa slaugos namų bendruomenė ir kiti dotnuviškiai. Mes jiems parūpinome kokybiško poilsio kėdę. Relaksacija ypač populiarėja tarp įtemptą, atsakingą darbą dirbančių veiklių žmonių. Kartais pajuokaujame, kad toks kabinetas – savotiška laiko mašina, leidžianti gerai jaustis ir ne taip greitai nešanti pirmyn. Dovaną labiausiai vertiname ne už finansines išlaidas, bet už jos reikalingumą. Jei po kurio laiko sulauksime dotnuviškių padėkų, bus labai smagu.“

Įkurtuvių proga pasirašyta ir bendradarbiavimo sutartis.

Įkurtuvių proga pasirašyta ir bendradarbiavimo sutartis.

Įkurtuvių proga taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Dotnuvos slaugos namų ir Lietuvos Šv. Kazimiero ordino. Šį faktą pagyrė visi renginio svečiai, tarp kurių buvo ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Tarybos nariai Ona Šulcienė ir Darius Petrauskas bei Italijos Šv. Kazimiero ordino didysis magistras princas Filippo Maria Pellegrini ir Maltos ordino magistras baronas Paolo Calabro.

Panašios naujienos