Prabėgus nepilniems metams Dotnuvos seniūnijos gyventojai balandžio 10-ąją bus kviečiami ateiti į apklausą, kurioje visi balsavimo teisę turintys seniūnijos gyventojai galės pareikšti nuomonę dėl seniūnijos perkėlimo iš Dotnuvos į Akademiją.

Seniūnijos administraciją siūloma perkelti į ištuštėjusį buvusios Akademijos gimnazijos pradinių klasių pastatą.

Seniūnijos administraciją siūloma perkelti į ištuštėjusį buvusios Akademijos gimnazijos pradinių klasių pastatą.

Pernai paskutinį pavasario sekmadienį vykusioje analogiškoje apklausoje dalyvavo 549 gyventojai. Pritrūko 49 atėjusiųjų, kad apklausa būtų įvykusi. Ji laikoma įvykusia tuomet, kai nuomones išsako 15 procentų visų turinčiųjų teisę atiduoti savo balsą savivaldos rinkimuose.
Iš atėjusiųjų ir išsakiusiųjų savo poziciją už seniūnijos perkėlimą iš Dotnuvos į Akademiją patvirtino 410 (74,68 proc.) gyventojų, prieš tokiam norui tarė 139 (25,32 proc.) gyventojai. Tačiau tokie rezultatai jokiems sprendimams įtakos neturėjo, nes apklausa laikoma neįvykusi.

Akademiškiai paprašė surengti apklausą
Mintį dėl seniūnijos administracijos perkėlimo į ištuštėjusį buvusios Akademijos gimnazijos pradinių klasių pastatą iškėlę akademiškiai paprašė surengti apklausą. Diskusijos dėl seniūnijos perkėlimo iš Dotnuvos į Akademiją seniūnijos gyventojus padalijo į dvi stovyklas: vieni nenori jokių permainų, kiti pokyčiuose mato daug pliusų.
Akademijos bendruomenės pirmininkas Algimantas Paplauskas įsitikinęs, kad seniūnijos perkėlimas būtų labai geras žingsnis.
„Iniciatyvinė grupė įsitikinusi, kad svarbiausias tokio žingsnio motyvas – noras išsaugoti unikalų į kultūros vertybių sąrašą įtrauktą pastatą. Jei jis liks tuščias, tikrai bus pasmerktas sunykti. O mes turime minčių įgyvendinti projektą, pagal kurį tame pastate atsirastų ne tik vietos seniūnijai, bet ir informaciniam centrui, kuris dirbtų trimis kryptimis. Norėtume plėtoti mokslo, kultūros paveldo ir sporto sritis. Taip pat norėtume įsirengti salytę, kurioje vyktų įvairūs renginiai. O kadangi prie pastato yra vietos, tai ten turime svajonių įrengti prekyvietę vietiniams žmonėms.
Mūsų manymu, seniūnijos centras Akademijoje būtų perspektyvesnis negu Dotnuvoje. Dabar su seniūnija žmonėms sunku susisiekti, nes autobusų sustojimas nuo jos gana toli, tad seniems žmonėms komplikuota vykti tvarkyti reikalų“, – savo nuomonę dėstė A. Paplauskas.
Jam antrino ir Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė. Veiklios moters teigimu, reikia žiūrėti plačiau, negu paisyti tik siaurų interesų: „Mūsų siūlomos permainos būtų naudingos visai seniūnijai. Ne tik išsaugotume svarbų pastatą, bet ir įgyvendintume projektą, kuris pagyvintų net kelių kaimų gyvenimą. Akademijoje vieta seniūnijai strategiškai geresnė, negu yra dabar.“

Dotnuvos gyventojai baiminasi, kad seniūnijos iškėlimas iš senosios vietos gali būti tik pirmas žingsnis, vėliau akademiškiai gali paprašyti seniūniją iš Dotnuvos pavadinti Akademija.

Dotnuvos gyventojai baiminasi, kad seniūnijos iškėlimas iš senosios vietos gali būti tik pirmas žingsnis, vėliau akademiškiai gali paprašyti seniūniją iš Dotnuvos pavadinti Akademija.

Dotnuviai kategoriškai prieštarauja
Aktyvus Ąžuolaičių kaimo bendruomenės narys ūkininkas Petras Vaitelis į klausimą apie galimus pokyčius atsakė kategoriškai: „Aš šimtą kartų prieš. Gal gerbkime praeitį. Juk čia ir seniūnija, ir ambulatorija, ir bažnyčia. Žmonės atvažiavę į Dotnuvą vienu metu sutvarko visus reikalus. Tai kam be reikalo mesti pinigus tuščiai į balą. Iškėlus seniūniją nemažai daliai žmonių susisiekimas su ja būtų komplikuotas. Dabar žmonės atvyksta į seniūniją, susitvarko dokumentus ir važiuoja toliau su reikalais į miestą. Perkėlus seniūniją, tektų važiuoti į Akademiją, o po to priešinga kryptimi lėkti į miestą. Jokios logikos nėra. Jei akademiškiams rūpi išsaugoti vieną pastatą, tai tegul jie ieško kitų būdų, o ne visiems seniūnijos gyventojams sukelia nepatogumų.“
Dotnuvos bendruomenės pirmininkas Algimantas Čemolonskas seniūnijos perkėlime mato tik akademiškių interesų paisymą.
„Akademija yra naujadaras, o Dotnuva turi gilias tradicijas. Juk ir Akademijoje esantis dvaras vadinasi Dotnuvos dvaru. Dauguma ten įsikūrusių įstaigų savo pavadinimuose turi Dotnuvos vardą, tai gal klausimą reikėtų kelti kitaip – gal sujunkime Akademiją su Dotnuva ir naująjį junginį pavadinkime Dotnuva. Tada turėtume tikrai didelį miestelį, galėtume dalyvauti įvairiuose projektuose, įsisavinti paramą. Visi turėtume naudos. Reikia labiau paisyti bendrų interesų, o ne tik savo kiemo žiūrėti“, – nuomonę atvirai išdėstė A. Čemolonskas.

About The Author

Related Posts

7 komentarai

 1. Aneta

  Na, nenorėčiau sutikti su išsakyta Vaitelio ir Čemolonsko nuomone, kad žmonėms patogiau , tikrai ne.Apie Akademijos gyvenvietę susitelkę didžioji dalis kaimo gyventojų:Beržai, Šlapaberžė, Pilioniai, Mantviliškis Padotnuvys , Bokštai, Vainotiškiai ir kt.Todėl vienareikšmiškai-Akademijoje seniūnija būtų labai patogioje vietoje, tik išlipus iš autobuso.Čia ir turgus, ir poliklinika.Bažnyčia?Bet ji veikia tik sekmadienį, todėl tvarkant reikalus neturi jokios įtakos.Pas kleboną galima mičias užsisakyti ir telefonu.Tikrai labai lanksčiai į viską žiūri mūsų klebonas.Suprantu Dotnuviškių norą išlaikyti seniūniją, ir gerbiu tą norą.Tačiau akademiškiai į šį reikalą žiūri plačiau ,iš ateities perspektyvų.O aš pasvarstau, kad po šio istorinio pastato stogu galėtų įsikurti ir paštas ir policijos darbuotojams vietos atsirastų.Pasvajokime, kaip būtų puiku.Tikrai neteisus A. Čemolonskas sakydamas apie savo interesus.Tai mūsų bendri interesai, tik bijome pajudėti priešinga kryptimi ir pripažinti, kad idėja tikrai puiki.Kviečiu visus palaikyti šią nuostabią idėją.

  Atsakyti
 2. Rasa

  Prieštarauju p. Vaitelio ir p. Čemolonsko nuomonėms. Vaitelis centru laiko tik savo gyvenamą vietą ir jam nepatogu pasukti mašinos vairą 🙂 . O arčiau Akademijos gyvenantiems aplinkinių kaimų gyventojams yra patogiau turėti seniūniją Akademijoj, kur šalia yra poliklinika. Ypač tai svarbu senoliams, kurie nerturi prabangių džipų ir susisiekia su centrais autobusu. Taigi, kad ir kokie vyktų debatai, būtų teisingiausia, kad seniūnija persikeltų į buvusią mokyklą Akademijoje. Nepamirškime, kad didžioji koncentracija seniūnijos mokesčių mokėtojų yra susitelkusi Akademijoje 🙂

  Atsakyti
 3. Zita

  Nesuprantu kodėl kilnoti tai kas žmonėms priprasta žinoma, ir vėlgi kas čia pinigu plovimas ar mes tokie turtingi ,reiks juk remonto , persikraustimas ir visa kita kainuos ar vėl kokia socialine pašalpa iš vaiku atims. Manau nereikia kalbėti apie senus žmones ar buvot kas tam pastate ar matėt laiptus kuriais ruošiatės senukus užkelt , o invalidai , kaip tais laiptais skraidys ar jie jau nebereikalingi apylinkes žmogeliai, Dotnuvoj tai bent pro langa pasikviesti ka nors gali, o Akademijos …Aš kategoriškai prieš.

  Atsakyti
 4. Justina

  P. Čemolonskas rašo, kad akademiškiai žiūri tik savo interesų, kai tuo tarpu tai labaiu panašu į dotnuviškių požiūrį. Akademijoje prie naujo pastato yra stotelė, tai didumai seniūnijos gyventoju iš aplinkinių kaimų būtų patogu, nes tie visi kaimai yra prirašyti būtent Akademijos ambulatorijoje, ir gyventojų čia dauguma, o ne Dotnuvoje.

  Atsakyti
 5. Jolita

  Seniūnijos perkėlimas pasiekiamumas taptų patogesnis VISOS seniūnijos senjorams, mamoms ir visiems gyventojams dėl susisiekimo. Dotnuvoje reikia dar gerą kelio gabalą paeiti nuo stotelės. Mamoms su mažais vaikais, juolab senjorams tai kartais tampa per sunku.

  Atsakyti
 6. Regina

  Dotnuvos gyventojai nuskriausti visapusiškai, nes Akademijoje yra gimnazija, mokykla-darželis ,,Kaštonas“, kultūros centras, turi gražų išpuoselėtą parką. Dotnuva gi ir taip be gyvybės, apleista. Beliko seniūniją iškelti, ir čia liks tik senukai ir tie amžinai šmirinėjantys pijokai. Kas gali kurtis ir gyventi tokiame nepatraukliame miestelyje…

  Atsakyti
 7. Gintare Bataitė

  Patiko komentarai, tikrai yra gerų argumentų. Tačiau, mano nuomone, reikia žiūrėti ne Akademiškių ar Dotnuviškių pozicijas, bet bendrą visos seniūnijos nuomonę. Svarbu atkreipti dėmesį į visus aplinkinius kaimus. Šiuo atveju, nereikia ir negalima priešinti Dotnuvos ir Akademijos. Čia yra VISŲ BENDRA SENIŪNIJA, mūsų visų namai, mūsų visų parkas, mūsų visų kultūros namai, mūsų visų bažnyčia, mokyklos ir .t.t. Apklausa dėl to ir rengiama, neklausima kaip patogiau Dotnuvai ar Akademijai, bet aktualu, kaip patogiau visiems seniūnijos gyventojams. Jie ir nuspręs. (Jei bus pilietiški ir dalyvaus aišku, ko labai tikiuosi).
  Be to, reikia pripažinti, kad dabartinis seniūnijos pastatas yra labai neišvaizdus, o buvusios mokyklos – įspūdingas architektūrinis paminklas, kurį, mes visi seniūnijos gyventojai, turime būti suinteresuoti panaudoti ir išsaugoti. Tai yra vienas iš būdų tai padaryti.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.