Simona Skorupskienė, fizinio aktyvumo skatinimo specialistė

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) savo dokumentuose pabrėžia, kad lėtinių neinfekcinių ligų našta gali būti gerokai sumažinta taikant efektyvias prevencijos ir ankstyvosios intervencijos priemones, didinant jau egzistuojančių prevencijos ir intervencijos priemonių efektyvumą.

Svarbiausias nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros plėtros programos iškeltas tikslas – stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą, formuojant sveiką gyvenseną ir jos kultūrą, skatinant sveikatos raštingumą. Pagrindinis daugelio ligų prevencijos komponentas – sveikatai nepalankaus elgesio keitimas. Ekspertai pripažįsta, kad sveika gyvensena leidžia iš esmės sumažinantis sergamumą, mirtingumą ir pailginti gyvenimo trukmę.

Sveikata yra žmogaus vertybė ir gyvenimo pagrindas, kuris turi būti pakankamai tvirtas, kad būtų sėkmingai sprendžiami kasdienio gyvenimo klausimai, įveikiami socialiniai ir ekonominiai iššūkiai.

Fizinio aktyvumo skatinimas susideda iš informacijos sklaidos, gyventojų mokymo, ugdymo įstaigų tobulinimo ir palankios aplinkos plėtros. Kad būtų galima sukurti efektyvų tikslo siekimo veiklų planą, reikia didelės specialistų komunikacijos, pagarbos, kompetencijų ir motyvacijos.

Nepaprastai svarbu sukurti teigiamas socialines normas ir nuostatas bei pakeisti visuomenės požiūrį į sveikatą, didinant žinias ir supratimą apie sėdimo elgesio poveikį sveikatai, įvairialypės reguliarios fizinės veiklos formas, naudą ir vertinimą, atsižvelgiant į gebėjimus ir amžių.

Džiaugiuosi galėdama pristatyti bendrai rengtą ir įgyvendintą „Asmeninės gerovės kūrimo per fizinio aktyvumo praktikas“ projektą. Kuris suteikė galimybę Dotnuvos bendruomenės nariams išbandyti įvairias treniruotes, inventorių, darbo intensyvumą. Suteikė žinių ir motyvacijos judesį naudoti kaip nepakeičiamą sveikatos stiprinimo įrankį.

Pilates – fizinio aktyvumo metodas, vientisai jungiantis plastiškumo, preciziškumo, centravimo, kontrolės, tikslumo, vizualizacijos principus.

Treniruotė, savo eigoje leidžianti jausti, girdėti, suprasti savo kūną ir duoti tai, ko reikia būtent jam.

Laikas, kurio metu save valdote iki mažiausio segmento, padedančio suvokti, kad net smulkiausia detalė yra svarbi, kai sieki tikslo.

(Viršelio nuotr. – asociatyvi)