Praėjusį penktadienį 40 metų jubiliejų minėjo Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius. Darželyje dirbantys tiek ilgamečiai, tiek ir jauni pedagogai džiaugiasi darniu kolektyvu bei išsaugo­tomis ir iki šiol puoselėjamomis darželio tradicijomis. 

Jubiliejaus proga darželio auklėtojos bei įstaigos vedėja A. Kaciucevičienė (trečia iš kairės) surengė originalų pasirodymą – grodamos puodais, šaukštais, sudainavo lietuvių liaudies dainą apie dobilėlį.

Jubiliejaus proga darželio auklėtojos bei įstaigos vedėja A. Kaciucevičienė (trečia iš kairės) surengė originalų pasirodymą – grodamos puodais, šaukštais, sudainavo lietuvių liaudies dainą apie dobilėlį.

Penktadienį visas darželio kolektyvas – pedagogai, vaikai bei personalas – buvo pasipuošę žalios spalvos drabužiais, pabrėždami darželio simbolio – dobiliuko spalvą. Jubiliejaus šventėje netrūko dainų, šokių ir, žinoma, gardžių skanumynų – specialiai šiai šventei tėveliai parūpino didelį ir puošnų tortą.

Tęsia tradicijas
„Šiandienis „Dobiliukas“ spalvingas. Labai džiaugiamės, kad šiandien turime tiek pat vaikučių, kiek ir prieš keturiasdešimt metų. Labai didžiuojamės, kad jų skaičius nesumažėjo. Manau, kad tai pasiekta dėl mūsų ilgamečių darbuotojų didelio įdirbio. Tik jų dėka iki šių dienų liko tos pačios tradicijos bei vertybės, kurias perima jaunesni darbuotojai“, – sakė darželio vedėja Aušra Kaciucevičienė, pati šioje ugdymo įstaigoje dirbanti jau 21 metus.
Darželis kiekvienais metais pamini mamyčių dieną, kurios metu susirenka vaikų tėveliai, seneliai. „Švenčiame ir pedagogų šventę, kurią kasmet mums organizuoja tėveliai. Jie sugalvoja vis kitokį, vis įdomesnį šventės scenarijų. Per visas šventes labai pasijaučia mūsų bendruomeniškumas. Manau, mūsų savitumas atsiskleidžia tuo, kad esame labai glaudi bendruomenė – visi kartu čia gyvename, visi einame į darbą, dažnai susitinkame kieme, parduotuvėje. Mūsų keliai persipina kiekvieną dieną, net ir atostogų metu“, – sakė vedėja ir pridūrė besidžiaugianti, kad tiek kolektyvą, tiek ir ugdomus vaikus galinti vadinti viena didele šeima. „Visiems palinkėčiau turėti tokią bendruomenę“, – šypsojosi A. Kaciucevičienė.

Jubiliejaus proga ne tik auklėtojos R. Bagdonienės grupės vaikučiai, bet ir visas darželio kolektyvas pasipuošė žalios spalvos drabužiais bei aprangos detalėmis.

Jubiliejaus proga ne tik auklėtojos R. Bagdonienės grupės vaikučiai, bet ir visas darželio kolektyvas pasipuošė žalios spalvos drabužiais bei aprangos detalėmis.

Grįžta buvusių auklėtinių atžalos
Oficialiai darželis atsidarė 1976 metų vasario 25-ąją. Tiesa, kone pusė metų iki tol darželis buvo tvarkomas – darželio metraštyje užsimenama, kad statybininkai pastatą atidavė ne visai sutvarkytą, viduje trūko baldų, patalynės, indų, žaislų.
„Žiūrint senas nuotraukas, pirmosios darbo dienos atrodo gana niūrios. Mes nieko neturėjome – nei patalynės, nei šaukštelių… Lyginant su dabartimi, viskas skiriasi kaip diena ir naktis“, – prisiminimais dalinosi 39 metus čia dirbanti priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Bagdonienė. Pasak jos, vaikai, kokie buvo prieš kelis dešimtmečius, ir vaikai dabar kiek skiriasi.
„Dabartiniai vaikai aktyvesni, daugiau bendraujantys, ieškantys atsakymų į klausimus. Seniau vaikai buvo kiek labiau susikaustę, o dabar auklėtiniai atviresni, imlesni naujovėms, aplinkai, žaidimams. Pedagogai, darbuotojai atiduoda visą savo širdį, visą save vaikams. Paglosto širdį, kai į darželį ateina mano pačios kadaise ugdytų auklėtinių atžalos“, – sakė R. Bagdonienė.

Lanko ir mažieji kėdainiečiai
Darželį lanko ne tik Pelėdnagių apylinkės vaikai – jų atvažiuoja ir iš Kėdainių miesto. Pasak A. Kaciu­cevičienės, šiuo metu darželį lanko apie 50 mažylių.
„Mūsų grupės nėra didelės bei perpildytos. Tai labai svarbu ne tik pedagogams, bet ir patiems vaikams. Esant mažam auklėtinių skaičiui grupėse, yra lengvesnis ugdymo procesas, o ir patys mažyliai ne taip greit pavargsta, jiems galima skirti daugiau dėmesio“, – privalumus dėstė pašnekovė.
Šiuo metu darželio kolektyve dirba ne tik ilgametės, daugiau nei tris dešimtmečius dirbančios moterys, bet ir jaunos specialistės.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.