Dingusi grybautoja rasta sveika ir gyva. Šią žinią pranešė Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyr. specialistė Reda Zarauskienė. Paklydusiąją Svilių miške rado kita po mišką vaikščiojusi moteris. Naktį miške praleidusiai kėdainietei medikų pagalbos neprireikė.

Vakar paieškos buvo bevaisės

Miške pasiklydusios grybautojos, kuri grybauti išvyko šeštadienį anksti ryte ir dingo be žinios, policija ir artimieji pradėjo ieškoti popiet. Paieška tęsėsi iki sutemstant. Buvo pasitelkti ir kinologai su specialiai apmokytais šunimis, taip pat buvo į orą keliamas dronas, tačiau, kadangi miškas yra labai didelis ir tankus, paieškos buvo bevaisės. Moteris su savimi telefono neturėjo, tad nebuvo kaip su ja susisiekti.

Sekmadienio rytą Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai į pagalbą pasitelkė visuomenę. Į dingusiosios paiešką kartu su policininkais leidosi maždaug 30-ies savanorių grupė. Buvo planuojama kelti ir sraigtasparnį, nes baimintasi, kad 61-erių moteriai, turėjusiai sveikatos problemų, galėjo būti sutrikusi sveikata, tad norėta moterį rasti kuo greičiau. Laimei, ši istorija baigėsi laimingai. Paklydusioji bus saugiai parvežta į namus Kėdainiuose.

Prašo būti atsargius

Policijos duomenimis, šiemet tai pirmas atvejis apskrityje, kai dėl miške pasiklydusio žmogaus būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau ankstesniais metais tokių atvejų būta ne po vieną. Ir, deja, ne visi jie baigėsi sėkmingai.

Rūpindamiesi gyventojų saugumu bei sveikata, Kauno apskrities policijos pareigūnai vykstantiems grybauti ar uogauti žmonėms primena, jog reikėtų pasirūpinti ne tik krepšiais gėrybėms, bet ir pasiimti mobiliojo ryšio telefoną, pasitikrinti, ar jis pilnai įkrautas, ypač svarbu, kad vyresni žmonės nepamirštų pasiimti būtinų ir kasdien vartojamų vaistų. Taip pat gyventojai raginami miške dėvėti ryškesnę aprangą, su savimi turėti švilpuką ir visada susitarti dėl tikslios susitikimo vietos, jei išvyksta grybauti ne vieni. Jei tai daryti žada vieni, nepamiršti apie kuo tikslesnę vietą, į kurią išvyksta, informuoti artimuosius.

Policijos pareigūnai rekomenduoja miško lankytojams rinktis kuo geriau pažįstamas vietoves. Jeigu žmonės sumano grybauti nepažįstamuose miškuose, nenukrypti toli nuo kelio arba vaikštinėti ne po vieną, kad būtų lengviau susiorientuoti.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Nuotraukoje: Miške pasiklydusios kėdainietės nuo šeštadienio popietės ieškojo policijos pareigūnai ir moters artimieji, o sekmadienį į paiešką susirinko apie 30 savanorių. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)