Didžiosios Rinkos aikštės prieigose gyvenantys ar dirbantys kėdainiečiai pastarosiomis dienomis išgyvena šiokių tokių nepatogumų. 

Didžiosios Rinkos aikštėje ir jos prieigose pastaruoju metu sparčiai vyksta rekonstrukcijos darbai.

Didžiosios Rinkos aikštėje ir jos prieigose pastaruoju metu sparčiai vyksta rekonstrukcijos darbai.

Aikštėje kasdien šeimininkauja statybininkai, tad darbai sparčiai verda. „Aikštę norime atnaujinti iš pagrindų. Tai natūralu, jog darbai prasidėjo nuo tokių, kurių rezultatai vėliau bus mažiausiai matomi. Kai kas bandė sakyti, kad ši aikštė ir taip neblogai atrodė, tačiau po ją pasivaikščiojus matėsi, jog atnaujinimo jau reikėęjo. Tad specialistai parengė projektą ir dabar pagal jį vykdomi įvairūs darbai. Pirmiausia atnaujinamos komunikacijos, perklojami vamzdynai. Kasinėjimo darbus akylai stebi patyręs archeologas Algis Juknevičius“, – apžiūrėjęs Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcią sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.
Pasak rajono vadovo, aikštės rekonstrukcijos darbai kiek suvėlavo, nes buvo derintas atnaujintas projektas. „Šįmet planuojame, kad darbų bus atlikta už kiek daugiau

Rajono meras Saulius Grinkevičius tikisi, kad po atnaujinimo Didžioji Rinka taps gyvybinga senamiesčio vieta.

Rajono meras Saulius Grinkevičius tikisi, kad po atnaujinimo Didžioji Rinka taps gyvybinga senamiesčio vieta.

negu 250 tūkstančių eurų. Projekto rangovai patikino, jog visi suplanuoti darbai šįmet bus atlikti. Iš viso aikštės atnaujinimui numatyta įsisavinti apie vieną milijoną eurų“, – teigė S. Grinkevičius.
Rajono mero teigimu, vaizdas po rekonstrukcijos Didžiojoje Rinkoje turėtų džiuginti ir kėdainiečių, ir miesto svečių akis: „Bus pakeista aikštės grindinio danga, seni medžiai išrauti, o vietoje jų dalies pasodinti nauji. Projektuotojai sutarė, jog būtina įrengti penkias vietas, skirtas lauko kavinėms. Taip pat turime sumanymą, kad ateityje, organizuojant renginius, scena bus statoma ne nuo Didžiosios gatvės pusės, bet priešingai – nuo Radvilų gatvės pusės.“
Po rekonstrukcijos aikštės šonuose liks mažiau vietų automobilių parkavimui. Tačiau tai neturėtų trikdyti kėdainiečių. Erdvi automobilių stovėjimo aikštelė bus įrengta šalia viešosios bibliotekos.
Atnaujinant Didžiosios Rinkos aikštę nenumatyta pastatyti prekybininkų laikinų namelių. Pasak rajono vadovų, Kėdainių senamiestyje tikrai yra nemažai vietų, kuriose gali kurtis prekybininkai. „Didžiąją Rinką norime matyti kaip jaukią, ramaus poilsio vietą. Labai būtų smagu, kad miestelėnai pamėgtų šią vietą ir jai įkvėptų gyvybės. Manau, jog pasibaigus rekonstrukcijai taip ir bus“, – optimistiškai į ateitį žvelgia S. Grinkevičius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.