Kėdainių pakraštyje iškilęs ir šiuo metu sparčiai įrengiamas tinklo „Moki – veži“ prekybos centras klientams duris turėtų atverti jau balandžio pradžioje. Jis savo prekių asortimentu, nuolaidomis bei akcijomis prilygs tiems tinklo „Moki – veži“ centrams, kurie veikia didžiuosiuose šalies miestuose. Išskirtinis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymui, kad šie galėtų pirkėjams suteikti išties kokybiškas konsultacijas apie turimas prekes.
Pabaiga – jau netrukus
Išvystytu agrariniu sektoriumi, ypač daržininkyste, pramone ir gana aukštais atlyginimais garsėjantis Kėdainių rajonas sulaukė ženklios investicijos. Miesto pakraštyje iškilo didmiesčio lygio prekybos centras, tapsiantis dar vienu segmentu mažmeninės ir didmeninės prekybos tinkle „Moki – veži“. Pastatas iškilo strategiškai svarbioje vietoje, prie Kauno, Jonavos ir Šiaulių kryptimis vedančių kelių sankirtos.
Į šias statybas nekilnojamo turto plėtra bei valdymu užsiimanti akcinė bendrovė „SKV – Valda“ investavo apie 6 mln. eurų. Pastato plotas užima 8 tūkst. 500 kvadratinių metrų, o prekybos centre dirbs virš keturių dešimčių žmonių.
Prekybos tinklui „Moki – veži“ orientuojantis ne tik į statybines, apdailos medžiagas, bet ir į platų sodo – daržo prekių asortimentą, nuspręsta įrengti 1 tūkst. kvadratinių metrų ploto, stiklinį, šiltnamio tipo paviljoną. Jame bus prekiaujama įvairiais augalais, kitomis prekėmis.
Statydami šį didmiesčio lygmens prekybos centrą, mes orientavomės ir į patį Kėdainių miestą, ir į viso rajono gyventojus. Tikimės sulaukti ir kaimų bei miestelių gyventojų, nes jiems vykti į didžiuosius miestus, pavyzdžiui, Kauną ar Panevėžį, tiesiog nebeliks tikslo, viską bus galima rasti čia pat, vietoje.
Prekybos tinklą „Moki – veži“ valdančios bendrovės „Makveža“ vadovas Gintautas Butkevičius.
Savo plotu didžiausias rajone prekybos centras nėra tipinis greitai surenkamų konstrukcijų statinys. Projektuojant statinį didelis dėmesys skirtas estetikos ir funkcionalumo simbiozei.
Prekybos centrą planuojama atidaryti vos tik bus pabaigti visi darbai – kovo pabaigoje, balandžio pradžioje.
Planus koregavo įvairūs keblumai
Kodėl Kėdainiuose kyla didmiesčio lygio prekybos centras? Plataus vartojimo prekių mažmeninės bei didmeninės prekybos tinklą „Moki – veži“ valdančios bendrovės „Makveža“ akcininkas Rolandas Pletkus minėjo, jog taip stengiamasi orientuotis į vis išrankesnį pirkėją.
„Prieš dešimt metų mes tokių prekybos centrų neturėjome ir net negalvojome, kad tokie bus. Tačiau einame visi į Europą, matome, kad kitose šalyse yra tokie prekybos centrai, jie puikiai funkcionuoja, patinka žmonėms. Todėl ir mes stengiamės neatsilikti“, – kalbėjo parduotuvę statančios bendrovės „SKV – Valda“ verslo plėtros direktorius R. Pletkus.
Statybos darbus planuota baigti dar praėjusių metų spalį, tačiau dėl iškilusių sunkumų šį terminą teko atidėti. Nemažai laiko atėmė aukštos įtampos elektros linijų perkėlimas, vėliau teko derinti projektinius sprendinius su Kelių direkcija, nes prekybos centras iškilo šalia respublikinės reikšmės kelių.
Prekybininkai orientuojasi į sodininkus bei daržininkus
„Statydami šį didmiesčio lygmens prekybos centrą, mes orientavomės ir į patį Kėdainių miestą, ir į viso rajono gyventojus. Tikimės sulaukti ir kaimų bei miestelių gyventojų, nes jiems vykti į didžiuosius miestus, pavyzdžiui, Kauną ar Panevėžį, tiesiog nebeliks tikslo, viską bus galima rasti čia pat, vietoje“, – sakė prekybos tinklą „Moki – veži“ valdančios bendrovės „Makveža“ vadovas Gintautas Butkevičius.
Pasak prekybos tinklo vadovo, pirkėjams siūlomas apie 35 tūkst. prekių asortimentas, kuris skirstomas į keturias dalis. Tai statybinės medžiagos, apdailos elementai, inžineriniai komponentai bei sodo – daržo segmentas.
„Prekybos centrą planuojame atidaryti pavasariop, nes tuomet prasideda visas sodo – daržo sezonas, o tai labai svarbu tiek pačiuose Kėdainiuose, tiek ir aplinkui juos gyvenantiems žmonėms“, – sakė bendrovės „Makveža“ direktorius G. Butkevičius.
Anot pašnekovo, šiuo metu jau suformuotas beveik visas naujajame prekybos centre dirbsiančių darbuotojų kolektyvas, vyko jų praktiniai mokymai.
Sieks nustebinti darbuotojų kompetencija
„Nauji darbuotojai buvo mokomi jau veikiančiuose mūsų prekybos centruose. Jie buvo mokomi aptarnauti klientus, gavo žinių apie medžiagas bei pardavimus, tačiau ir praktiškai susipažino, ką ir kaip reikia daryti, bei atliko užduotis“, – sakė bendrovės „Makveža“ vadovas.
Darbuotojų mokymui, jų kvalifikacijos kėlimui prekybininkai žada skirti itin didelį dėmesį. Jei anksčiau, Kėdainiuose veikiant palyginti nedidelei „Moki – veži“ parduotuvei vienas darbuotojas turėjo išmanyti apie visą asortimentą, naujajame prekybos centre bus įvedama specializacija.
„Darbuotojų kompetencija mums labai svarbi. Nes, kiek jis pats žino apie prekes, tiek jis gali kompetentingai patarti pirkėjui, kurį produktą išsirinkti“, – sakė G. Butkevičius.
Tam, kad vieno ar kito skyriaus darbuotojai taptų tikrais savo srities ekspertais, darbuotojams rengiami skirtingi, specializuoti mokymai. Taip pat susitikimai su prekių tiekėjais, kurių metų jie papasakoja apie savo produktus.
„Kuo siauresnė sritis, tuo daugiau žinių joje darbuotojas gali įgyti ir perduoti pirkėjui. Juk mes prekiaujame ir statybinėmis medžiagomis, ir automobilių prekėmis, taip pat – sodo – daržo, apdailos prekėmis, o visko žinoti vienas darbuotojas tikrai nėra pajėgus. Todėl ir kompetencija šiai dienai – siauresnė, tačiau jos lygmuo, mes tikimės, bus tikrai aukštesnis“, – sakė G. Butkevičius.
Asortimente – nuo pigiausių iki brangiausių prekių
„Aš labai tikiuosi, kad pirkėjai pamatys iš esmės visiškai kitokią „Moki – veži“, nei šiuo metu buvo Kėdainiuose. Tiek vizualine, tiek patogumo apsipirkti – darbuotojų kompetencijos, konsultavimo kokybės – prasme.
Žmogus tikrai galės paklausti apie tai, ką nori pirkti, o jam bus patarta išsirinkti tą variantą, kuris jam tinkamiausias. Vieni žmonės nori, kad būtų kiek įmanoma pigiau, mes tokių prekių tikrai turėsime. Kiti ieško tikrai kokybiško daikto, ką mes irgi galėsime pasiūlyti. Treti siekia rasti optimaliausią kainos ir kokybės santykį“, – sakė prekybos tinklą „Moki – veži“ valdančios bendrovės „Makveža“ direktorius G. Butkevičius.
Pradėjus veikti naujajam prekybos centrui bus uždaryta ne vienerius metus Kėdainiuose, Dotnuvos gatvėje veikianti „Moki – veži“ parduotuvė. Anot mažmeninės prekybos tinklą valdančios bendrovės vadovo, atsidarius moderniam prekybos centrui, tolimesnis jos egzistavimas nebūtų prasmingas.
2000 metais įkurtas prekybos tinklas „Moki – veži“ prekiauja statybinėmis, apdailos, šildymo ir sodo-daržo prekėmis. Šiuo metu jam priklauso 24 prekybos padaliniai visoje Lietuvoje, kuriuose dirba daugiau nei 750 darbuotojų.
Statybinių medžiagų mažmeninės ir didmeninės prekybos bendrovė „Makveža“, valdanti parduotuvių tinklą „Moki-veži“, 2017 metais gavo 81,967 mln. Eur pajamų – 10,6 proc. daugiau nei 2016 metais, kai įmonės apyvarta buvo 74,119 mln. Eur.