Ar esate kada nors matę tokį katilą, kuriame verda beveik 100 cepelinų? Vasario 6 d. pavakare Devynduoniuose (Gudžiūnų sen.), prie bendruomenės namų, toks katilas kunkuliavo….  Idėja paminėti Pasaulio cepelinų dieną gimė prieš dvi savaites surengtame bendruomenės ataskaitiniame susirinkime, svarstant 2023 m. veiklos planą.

Katile – skirtingų šeimininkių cepelinai

,,Bendruomenėje turime labai aktyvų narį, policijos rėmėją Egidijų Kačerauską, kuris daug prisidėjo prie mūsų idėjos įgyvendinimo – surengti Pasaulio cepelinų dieną. Jis ne tik  parūpino katilą cepelinams virti, bet ir kartu su kitais bendruomenės nariais viską suorganizavo,“ – teigė bendruomenės pirmininkė Audronė Konderauskienė, net nesitikėjusi, kad rengiant tokią šventę ji pavyks iš pirmo karto.

Didžiulis katilas, tinkamas gaminti maistą lauko sąlygomis, buvo įkurdintas prie bendruomenės namų, lauke. Kadangi bendruomenė virtuvės neturi, buvo sutarta, kad šeimininkės, pagamins cepelinus savo virtuvėse, o jau sunešti iš namų cepelinai bus išvirti bendrame katile. Prie cepelinų darbavosi kone dešimt šeimininkių.

Cepelinai buvo skirtingi, bet visi su mėsos įdaru, o svarbiausia, kad viename puode visi išsiteko. Pakako ir pagardų – spirgučių bei grietinės. Kadangi lauke buvo žvarboka, vaišintis cepelinais bendruomenės nariai susėdo bendruomenės namuose prie didelio bendro stalo. 

Stengiasi būti matomi

,,Vaišindamiesi cepelinais, minėjom Pasaulio cepelinų dieną, bendravom, pasiklausėm muzikos, buvo labai malonu, sotu, šilta ir gera,“ – apibendrino bendruomenės pirmininkė.  

Cepelinais pavaišinti visi, jų užteko ne tik susirinkusiems ir svečiams pavalgyti, bet ir namiškiui ar kaimynui, kuris neatvyko, parnešti. Tarp svečių – Gudžiūnų seniūnas Vidmantas Cechanavičius, policijos rėmėjai iš Kėdainių bei kt.

A. Konderauskienė pasakojo, jog puoselėjant ir prižiūrint bendruomenės namus, norima palaikyti kaimo kultūrinę dvasią, nes tik čia Devynduonių gyventojams galima susirinkti, pabendrauti, padainuoti, pašokti, pasiklausyti muzikos.  

,,Šiandien Devynduonių bendruomenei priklauso apie 50 narių, beveik visi – kaimo gyventojai. Vieni nariai dalyvauja vienuose renginiuose, kiti – kituose. Džiaugiamės, turėdami tokį būrelį bendraminčių.

Esame rajono pakraštyje, dauguma kaimo gyventojų yra vyresnio amžiaus. Ne visada būname pastebėti ar aplankyti, bet norime kažką įdomaus nuveikti dėl savęs, patys stengiamės būti matomi,“ – optimistiškai nusiteikusi bendruomenės pirmininkė A. Konderauskienė.

Devynduonių bendruomenės nuotr.

Panašios naujienos