„Laba diena, aš esu Adrijus Nojus, man 10 metų. Esu pareigingas mokinys, moku anglų kalbą, groju akordeonu ir domiuosi programavimu. Mano naujausias kūrinys yra logotipų svetainė. Štai mano draugiškas verslo pasiūlymas Jums“ – tokio laiško nuo kėdainiečio Adrijaus Nojaus Ramanausko sulaukė beveik pusė tūkstančio Lietuvos ir užsienio įmonių.

Dešimtmetis Adrijus savo pomėgį – programavimą – norėtų paversti verslu. Jo sumanymas – sukurti milijono logotipų svetainę, o kai ji taps žinoma, už logotipų reklamą įmonės mokės sutartą atlygį.

Logotipų svetainės idėją Adrijus sugalvojo naršydamas internete ir išvydęs panašų projektą. Taip, bediskutuojant su tėčiu, kilo mintis sukurti kažką panašaus Lietuvoje. Kaip sakė pats Adrijus, jis jau yra išsiuntęs beveik pusę tūkstančio pasiūlymų įmonėms, bet atsakymų sulaukia ne iš visų. Pats sau pamąsto: galbūt koją kiša per jaunas amžius? Tačiau, kaip sako jo tėveliai Deivis ir Jurgita, sūnaus amžius ir tai, kad jis taip anksti imasi verslo, kaip tik yra privalumas, o ne minusas.

Adrijui – dešimt metų, jis svajoja apie verslą, groja akordeonu ir laisvai kalba angliškai. (R. Valionio nuotraukos)

„Ateityje iš šios idėjos norėčiau uždirbti. Vienoje užsienio svetainėje jos kūrėjai už vieną eurą parduodą vieną pikselį. Gal kažką panašaus ateityje galvočiau ir aš“, – sako dešimtmetis, ir kone kasdien skiria laiko naujų įmonių ir jų kontaktų paieškoms.

Kaip sakė Adrijaus mama Jurgita, sūnus gerai išmano darbą kompiuteriu, o kai trūksta žinių apie programavimą, jam padeda tėtis. Be to, jau nuo pirmos klasės vaikas puikiai kalba ir rašo angliškai, o štai groti akordeonu jau reikalinga motyvacija: „Nors tam ir turi gebėjimų, bet nelabai patinka. Tačiau muzikos mokyklos lankymas yra mūsų šeimos kompromisas – taip esame sutarę.“

Jei norite paremti Adrijaus verslą ir leisti jam naudotis savo įmonės logotipu patalpinant jį į svetainę, su Adrijumi galima susisiekti el. paštu man.adrijus@gmail.com

Panašios naujienos