Šiandien Kėdainių Rotušėje mero padėkos ir premijos įteiktos dešimčiai Kėdainių rajono abiturientų, baigiamuosius egzaminus išlaikiusiems šimtukui. Viena rajono abiturientė šimtuku išlaikė tris egzaminus, dvi – po du. Aštuonis šimtukus gavo Kėdainių šviesiosios, penkis – Kėdainių „Atžalyno” gimnazistai.

Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė apie gimnazijos abiturientų brandos egzaminų rezultatus sakė: „Manau, kad neblogi. Aštuoni šimtukai. Bet, lyginant su tais laikais, kai būdavo ir dvidešimt vienas mūsų gimnazistų šimtukas, – šiek tiek prastesni.” Tačiau visos Lietuvos kontekste, anot direktorės, šviesiosios gimnazijos rezultatai visai neblogi.

„Labai pakišo koją žemesni matematikos egzaminų įvertinimai, – kalbėjo direktorė. – Nes, praktiškai, abiturientai, kurie turėjo gauti atestatus su pagyrimu, yra to verti, bet pagyrimų negavo.”

Pasak V. Liutkienės, ši abiturientų laida – ypatinga, kuriai teko mokytis sudėtingu laikotarpiu. Jai teko iškęsti pandemijos apribojimus, prisiderinti prie nuotolinio mokymo. Moksleiviams labai daug streso ir vidinio disbalanso sukėlė Ukrainoje prasidėjęs karas. „Emociškai vaikai labai buvo paveikti, ypač karo pradžioje, – neslėpė gimnazijos direktorė. – Tačiau tikiuosi, kad visa tai juos tik užgrūdino”.

Visiems abiturientams šviesiosios gimnazijos direktorė palinkėjo nežiūrint visų sunkumų turėti svajonę, žinoti kelią, kaip jos pasiekti ir realiai žiūrėti į pasaulį. „Siekiant svajonės reikia laiko – viskas darosi palaipsniui – dirbant ir stengiantis”, – sakė V. Liutkienė.

Mero padėkos ir premijos buvo įteiktos:

Medos Bumblauskaitės, šviesiosios gimnazijos abiturientės, žinios 100 balų buvo įvertintos lietuvių kalbos ir literatūros, biologijos ir istorijos brandos egzaminuose.

 Dvi abiturientės gavo po du šimtukus. Smiltė Sarapaitė (Šviesioji gimnazija) už lietuvių kalbos ir literatūros ir užsienio kalbos (anglų), o Augustė Lukošiūtė („Atžalyno“ gimnazija) už informacinių technologijų ir matematikos brandos egzaminus.

Po vieną šimtuką egzaminuose gavo:

Redas Jankauskas (Šviesioji gimnazija) už užsienio kalbos (anglų) brandos egzaminą;

Titas Jermakovas (Šviesioji gimnazija) už užsienio kalbos (anglų) brandos egzaminą;

Urtė Šimkevičiūtė (Šviesioji gimnazija) už lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą;

Nedas Kondrackis („Atžalyno“ gimnazija)  už lietuvių kalbos ir literatūros  brandos egzaminą;

Beata Baltrūnaitė („Atžalyno“ gimnazija)  už aukštus pasiekimus lietuvių kalbos ir literatūros  brandos egzaminą;

Dija Bersėnaitė („Atžalyno“ gimnazija) už lietuvių kalbos ir literatūros  brandos egzaminą.

Iš mero fondo abiturientams skirtos premijos – po 100 Eur už vieno egzamino šimtą balų.

Padėkos ir atminimo dovanos įteiktos šimtukais įvertintų abiturientų mokytojams: Jūratei Kaupienei, šviesiosios gimnazijos užsienio kalbos (anglų) mokytojai metodininkei; Laimai Janonienei, šviesiosios gimnazijos užsienio kalbos (anglų) mokytojai metodininkei; Gitanai Kaupienei, šviesiosios gimnazijos užsienio kalbos (anglų) mokytojai ekspertei; Astai Jakštienei, šviesiosios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei; Zitai Rosteikienei, šviesiosios gimnazijos  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei; Birutei Petraitienei, šviesiosios gimnazijos biologijos mokytojai metodininkei; Linui Mankui, šviesiosios gimnazijos istorijos mokytojui metodininkui; Violetai Stanevičienei, „Atžalyno“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojai metodininkei; Astai Krapikienei, „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei; Astai Tikniuvienei, „Atžalyno“ gimnazijos vyresniajai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai ir Danutei Žižnevičienei, „Atžalyno“ gimnazijos matematikos mokytojai metodininkei.

Pagerbti ir Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė bei „Atžalyno” gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis.