Aušriečiai sprendė nacionalinį euro testą.

Aušriečiai sprendė nacionalinį euro testą.

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi pirmasis projekto „Euro lyga“ etapas, kurio metu tūkstančiai mokinių sprendė nacionalinį euro testą. Jų tarpe savo žinias tikrinosi ir kėdainiečiai.

Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių iš 683 Lietuvos mokyklų. Susumavus mokyklų aktyvumą bei teisingų atsakymų vidurkį (jų turėjo būti per 70 proc.), paaiškėjo į antrąjį etapą patekusios mokyklos.

Į antrąjį etapą pateko ir Kėdainių Aušros sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla. Mokykla Kauno apskrityje 5–8 klasių grupėje užėmė antrąją vietą. Puikiai pasirodę pirmajame, mokiniai jau ruošiasi antrajam etapui, kuris vyks gruodžio 13 d. dešimtyje apskričių centrų. Jo metu moksleiviai dalyvaus protmūšiuose: jiems bus pateikti su būsimąja valiuta susiję klausimai, į kuriuos reikės atsakyti per tam tikrą laiką – vieną minutę – prieš tai pasitarus su komandos nariais.

Į antrąjį etapą patekusi mokykla pati nuspręs, kurie mokiniai sudarys jai atstovausiančią penkių žmonių komandą. Komandos nariai gali mokytis skirtingose klasėse, tačiau privalo priklausyti tai pačiai amžiaus grupei (5–8 kl. arba 9–12 kl.) ir mokytis toje pačioje mokykloje ar gimnazijoje. Komandos varžysis dviejose amžiaus grupėse: 5–8 kl. ir 9–12 klasių. Protmūšio klausimai bus parenkami atsižvelgiant į asmens amžių. Iš viso antrajame etape dalyvaus 100 komandų abiejose amžiaus grupėse.

Į trečiąjį „Euro lygos“ etapą pateks po 10 geriausių šalies mokyklų komandų iš abiejų amžiaus grupių. Nacionalinis finalas vyks Vilniuje, 2015 m. sausio 27 d.

Nacionalinis konkursas „Euro lyga“ yra inicijuotas Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijų, siekiant paskatinti moksleivius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti juos su praktiniais šio proceso aspektais.  SONY DSC

SONY DSC

Panašios naujienos