12Spalio 9 diena Kėdainių rajone rajono savivaldybės direktoriaus Ovidijaus Kačiulio įsakymu paskelbta 2015−2016 m. šildymo sezono pradžia.

Penktadienį rajono gydymo ir švietimo įstaigose buvo pradėtas šildymo sezonas. Daugiabučių bendrijos pačios nusprendžia, kada įjungti šildymą.

Rajono gyventojai dėl kompensacijų už šildymą gali kreiptis į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kadangi Kėdainių mieste gyvena daugiausia žmonių, kurie kreipiasi dėl kompensacijos, Kėdainių miesto seniūnijos administracija nuo rugsėjo pradžios vykdo išankstinę gyventojų registraciją.

Registruotis galima atėjus į seniūniją arba telefonu 51 567. Išankstinė registracija reikalinga tam, kad būtų išvengta ilgų eilių. Kai asmeniui bus nurodyta, kada ateiti dėl kompensacijos, jis turi atsinešti šiuos dokumentus: namų knygą, asmens dokumentą, apmokėjimo kvitus, įrodančius, kad žmogus yra neskolingas šilumos tiekėjams, pažymas apie pajamas už tris praėjusius mėnesius arba einamąjį mėnesį, jeigu šeimoje keitėsi pajamų šaltinis arba šeimos sudėtis, taip pat pažymas apie šeimos sudėtį ir dokumentą apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Abu pastarieji dokumentai yra seniūnijoje, todėl jų pristatyti nereikia. Iš „Sodros“ dokumentų apie gaunamas pajamas turėti nereikia.

Seniūnijoje gyventojai dar turės užpildyti atitinkamos formos pažymą. Kokia suma gyventojui bus kompensuota, priklauso nuo žmogaus pajamų, būsto ploto ir jame registruotų asmenų skaičiaus bei suvartotos energijos kiekio.

Reikia priminti, kad kompensacijos skiriama tik tam būstui, kuriame kompensacijos prašytojas faktiškai gyvena. Nustačius faktą, jog pareiškėjas būste negyvena, tačiau gauna kompensacijas, parama bus nedelsiant stabdoma. Kompensacijos už šildymą nuo prašymo pateikimo dienos yra grąžinamos už du praėjusius mėnesius.

Praėjusiais metais kompensacijas už šildymą mūsų savivaldybėje gavo 4824 asmenys. Kaip ir ankstesniais metais, mamos arba tėčiai, kurie nenusistatė tėvystės ir nėra prisiteisę materialinio išlaikymo, kompensacijų už šildymą įstatymo nustatyta tvarka gauti negalės.

Tačiau jie, kaip ir tie gyventojai, kurių turtas viršija nustatytas normas, dėl kompensacijų išimties tvarka galės kreiptis į savivaldybės sudarytą komisiją, kuri svarstys prašymą ir priims sprendimą, skirti ar neskirti kompensaciją.

Paskutiniame rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta malkų kaina 20,57 eurų gyventojams, kurie namus šildosi patys. Visi asmenys, gyvenantys nuosavuose namuose, ar asmenys, gyvenantys butuose, dėl kompensacijos už būsto šildymą turėtų kreiptis į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.