Ne vienerius metus Kėdainių krašto gyventojai, susidūrę su sveikatos problemomis ir nuvykę pas medikus, neretai sakydavo, kad ligoninėje trūksta tvarkos, ilgai reikia laukti gydytojų konsultacijų. Atrodė, kad viešoji įstaiga Kėdainių ligoninė gyvena sąstingyje, joje trūksta permainų.

Kiek daugiau negu prieš metų prie ligoninės vairo stojus Editai Vaškevičienei, šios įstaigos gyvenimas sujudo tarsi bičių avilys pavasarį. Naujoji ligoninės vadovė ėmė keisti ir įstaigos veidą: pasinaudojusi labdaros galimybėmis atnaujino dalį lovų, spintelių, gydytojų kabinetų baldų, atsirado pokyčių ir medikų darbo planavime. Vieniems tokios permainos patiko, kiti atvirai ar tylomis reiškė nepasitenkinimą. Ne vienam tapo aišku, kad ligoninės kolektyvas pasidalijo į dvi stovyklas ir sunkiai  randa susikalbėjimą.

Pastaruoju metu iš ligoninės visuomenę pasiekia patys įvairiausi atgarsiai, tad rajono mero Valentino Tamulio klausiame, ar jam žinoma, kad ši įstaiga tapo savotišku nesantaikos lauku, kaip jis reaguoja į vienoje pagrindinių rajono gydymo įstaigų susiklosčiusią situaciją, ir kokius kelius jis mato, kad pagaliau medikai į ligoninę ateitų atlikti savo darbo saugioje vietoje – gydytų ligonius, o ne spręstų tikrus ar tariamus konfliktus?

V. Tamulis: ” Jau artimiausiu metu lankysiu ligoninę, atvirai kalbėsiu su medikais”.

Mero Valentino Tamulio teigimu, jis tikrai nėra atsiribojęs nuo Kėdainių ligoninės aktualijų: ir pats kaip pacientas apsilanko įstaigoje, ir iš visuomenės girdi įvairių atsiliepimų. „Tikrai susidaro įspūdis, kad toje įstaigoje yra skilimas: matau, kad vieni medikai labai palaiko pradėtus pokyčius, kiti norėtų ir toliau dirbti nieko nekeičiant. Reikia priminti, jog nauja įstaigos vadovė darbą pradėjo ne tik sąstingio sukaustytoje ligoninėje, bet ir įsibėgėjant Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotai reformai, tad jai tenka ir spręsti vidines problemas, ir ieškoti sprendimų, kaip įsijungti į reformą. Laikas gana sudėtingas, suprantu, kad įstaigai užtenka įvairių išorinių dirgiklių, tad vidinės įtampos norėtųsi kuo mažiau. Šiuo reformos laiku reikia  kuo didesnio visų medikų susitelkimo, kad ligoninė atsilaikytų pokyčių sūkuryje: liktų su kuo daugiau paslaugų ir patogi mūsų krašto žmonėms.  

Nebuvau ir nesu nė vienoje pusėje. Tiesiog žinau, kad reikia laiko, norint pasiekti rezultatų. Tad manau, kad prabėgus kiek daugiau negu metams jau galima matyti, kas toje įstaigoje padaryta. Artimiausiame rajono Tarybos posėdyje bus pristatyta viešosios įstaigos Kėdainių ligoninės praėjusių metų ataskaita. Visi Tarybos nariai  turės galimybę patys išanalizuoti situaciją ir daryti išvadas, kaip ten tvarkomasi.

O aš asmeniškai jau artimiausiu metu, kai tik ligoninės vadovė pasveiks ir grįš į darbą po nedarbingumo, lankysiu ligoninę, atvirai kalbėsiu su medikais ir klausiu – kas vyksta įstaigoje, ką galima padaryti, kad ir darbuotojai būtų motyvuoti eiti į darbą, ir pacientai gautų kuo geresnes savalaikes paslaugas“.

„Kėdainių mugės“ archyvo nuotraukos.