Po praėjusį savaitgalį Palangoje įvykusios svarbiausios lengvaatlečiams atrankos į Tokijo olimpines žaidynes – šalies čempionato varžybų, viltis dalyvauti žaidynėse sustiprino iš Kėdainių krašto kilęs, Šėtos gimnazijoje sportininko karjerą pradėjęs, lengvaatletis Adrijus Glebauskas, pasiekęs varžybų rekordą.

Vyrų šuolių į aukštį rungtyje A. Glebauskas peršoko 229 cm – aukščiau sportininkas yra šokęs tik kartą gyvenime, prieš kelias savaites Kaune įveikęs vienu centimetru didesnį aukštį. Kaunietis „uždirbo“ 1270 olimpinio reitingo taškų bei reitinge turėtų aplenkti Bahamų, Meksikos, Brazilijos ir Puerto Riko šuolininkus. Šiuo metu lietuvis klasifikuojamas 31-as, o į žaidynes keliaus 32 šios rungties atstovai.

„Buvo tikrai kitoks Lietuvos čempionatas, kitokios varžybos nei visos kitos, kurias turėjau gyvenime. Jos reiškė labai daug, turi aukštą kategoriją. Žinojau, kad čia reikia pasiimti kuo daugiau taškų, kad patekčiau į olimpines žaidynes. To jaudulio buvo, visas tas birželio mėnuo labai nervingas. Smagu, kad pavyko, gal ne maksimumą, bet arti maksimumo“, – rezultatu džiaugėsi A. Glebauskas.

„Visada planuoju blogiausią scenarijų, o pagal šiandienos rezultatą gavau daugiau taškų. Turėtų užtekti, nežinau“, – šyptelėjo A. Glebauskas.

Ar lengvaatletis pateks į pirmąsias karjeroje olimpines žaidynes, paaiškės šią savaitę, atnaujinus planetos reitingą. Vykdyti normatyvus bei rinkti taškus galima iki birželio 29-osios. Galutinė Lietuvos lengvaatlečių Tokijuje komanda paaiškės liepos 5-ąją.

Šaltinis: LLAF

 Titulinė nuotr.: A. Glebauskas. (European Athletics via Getty Images)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.