Vakar paaiškėjus, kad kėdainiečiams tiekiamas vanduo užterštas itin pavojingu metalu gyvsidabriu, rajone susiklosčiusią situaciją mėgina aiškintis Seimo narys Andrius Navickas, kuris kreipėsi į Kėdainių rajono merą Valentiną Tamulį, kad šis paaiškintų, kodėl Kėdainiuose susiklostė ši situacija ir kaip ji sprendžiama.
Gerbiamas Mere,
Esame labai sunerimę dėl Jūsų vadovaujamos savivaldybės teritorijoje kilusios ekologinės krizės ir jos padarinių žmonių sveikatai. Visi žinome, kokia pavojinga sveikatai medžiaga yra gyvsidabris. Viliamės, jog Jūs ir visa administracija jau ėmėtės konkrečių veiksmų, gindami kėdainiečių sveikatą.
Bet kurios krizės valdyme itin svarbu, kad būtų kuo daugiau skaidrumo ir tikros informacijos. Tai vienintelis kelias įveikti problemą su kuo mažesniais nuostoliais. Todėl prašome mums ir visiems kėdainiečiams operatyviai pateikti atsakymus į šiuos svarbius klausimus.
– kada buvo paimti vandens mėginiai, kurie parodė vandens taršą?
– kada apie taršą sužinojo atsakingi “Kėdainių vandenų” asmenys, rajono taryba ir administracija?
– jei iš tiesų apie problemą buvote informuotas tik pirmadienio popietę, kas ir kodėl nuo Jūsų ir nuo visų Kėdainių gyventojų slėpė itin svarbią informaciją ir kokių priemonių ėmėtės, kad kalti dėl to asmenys būtų patraukti atsakomybėn?
– kas kiek laiko yra imami geriamojo vandens mėginiai tyrimams? Ar tai buvo rutininė patikra?
– kiek laiko Kėdainių žmonės vartojo užterštą vandenį?
– ar tarša didėjanti?
– ar yra žinomas taršos šaltinis?
– kokiais būdais bus užtikrintas kokybiško vandens tiekimas Kėdainių miesto ir rajono žmonėms?
– kada bus pašalintas taršos šaltinis?
– kadangi jau pirmąją dieną, kai pasirodė informaciją apie taršą, Kėdainių parduotuvėse nebeliko geriamo vandens, kaip užtikrinsite vandens poreikius Kėdainių gyventojams?
– ar ketinama numatyti kompensacijas vartotojams už patirtus nuostolius?
– kokią įtaką minėta tarša turi žmogaus sveikatai?
Nors klausimų daug, tačiau jie gyvybiškai svarbūs, todėl tikimės itin operatyvių atsakymų. Neabejojame, jog jie prisidėtų prie įtampos Kėdainiuose sumažinimo ir padėtų konstruktyviai, bendromis pastangomis ieškoti geriausio problemų sprendimo.