Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą
Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę
Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministrę Pirmininkę
Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Generalinę Prokurorę

Atstovaudami Kėdainių krašto gyventojams, kurių daugiau nei pusė – 64,5 proc., tai yra 28 881 pilietis, – pilnai pasiskiepiję, norime atkreipti Jūsų dėmesį į faktą, kad nuo praėjusių metų, paskelbus ekstremalią situaciją Lietuvoje dėl pasaulinės pandemijos išplitimo, Lietuvos Statistikos departamento turimais preliminariais duomenimis, Lietuvoje naudojamos vakcinos yra itin efektyvios, siekiant apsaugoti nuo SARS-CoV-2 infekcijos, hospitalizacijos dėl COVID-19 ir mirties nuo COVID-19.

Įvairių šaltinių teigimu, dėl Covid-19 ligos į gydymo įstaigas patenka daugiausia nepasiskiepiję arba nepilnai pasiskiepiję gyventojai. Šį faktą įtaigiausiai patvirtina ir didžioji dauguma šalies medikų, kurie kasdien grumiasi dėl šia liga užsikrėtusių pacientų sveikatos ir gyvybės.

Todėl esame susirūpinę tais kėdainiškiais bei Lietuvos gyventojais, kurie, rizikuodami savo sveikata ir gyvybe, atsisako skiepų, pasikliaudami vakcinų poveikį neigiančių ar jį demonizuojančių autoritetų nuomone.

Siekiame atkreipti Lietuvos aukščiausios valstybinės valdžios institucijų vadovų dėmesį į viešoje erdvėje skleidžiamą, tikrovės neatitinkančią bei klaidinančią informaciją, kuria įtakingi asmenys – nuo visuomenės veikėjų iki Seimo narių – manipuliuoja gyventojų emocijomis, darydami tiesioginį poveikį jų pasirinkimui ir galutiniam apsisprendimui dėl skiepijimosi nuo COVID-19 ligos.

Palaikome ir remiame gyventojų teisę į laisvą apsisprendimą dėl vakcinacijos. Tačiau taip pat esame įsitikinę, kad įgytu autoritetu visuomenėje piktnaudžiaujantys asmenys turėtų atsakyti už poveikį patikliems gyventojams, kurie patiria savo klaidingo sprendimo pasekmes, pasireiškiančias ilgalaikiais sveikatos sutrikimais ar netgi mirtimi.

Raginame pasinaudoti turimais Jūsų atstovaujamos institucijos galios svertais ir užkirsti kelią tam, kad abejotiną, mokslinėmis išvadomis nepagrįstą informaciją skleidžiantys asmenys būtų išaiškinti ir priversti prisiimti teisinę atsakomybę ne tik už moralinę žalą, bet ir už melagingas žinias bei daromą žalingą įtaką visuomenei.

Ragindami ir prašydami panaudoti visas įmanomas priemones pagal Jūsų institucijos kompetenciją, ypač atkreipiame Jūsų dėmesį į galimybę taikyti teisinio poveikio priemones už tikrovės apie COVID-19 ligą neatitinkančios informacijos, lemiančios vakcinacijos skepticizmą, skleidimą, įskaitant, bet neapsiribojant baudžiamosios ir/ar administracinės atsakomybės pagal galiojančius teisės aktus taikymą.

Suprasdami situacijos sudėtingumą ir kompleksiškumą bei atsižvelgdami į tai, jog dėl susiklosčiusios situacijos teisinės atsakomybės taikymas gali kelti tam tikrų sunkumų, tuo atveju, jeigu visuomenės nuomonę formuojantiems asmenims (visuomenės nuomonę formuojantiems, viešiems asmenims, įskaitant, bet neapsiribojant, politikams) pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą nėra galimybės taikyti teisinę atsakomybę, raginame Jūsų atstovaujamas institucijas bendradarbiauti ir inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kurie įtvirtintų baudžiamąją ar administracinę atsakomybę asmenims, kurie viešai skelbia akivaizdžiai tikrovės neatitinkančią bei klaidinančią informaciją apie karantiną arba ekstremaliąją situaciją sukeliančias priežastis ir/ar jų eliminavimo būdus (šiuo atveju – COVID-19 ligą ir vakcinaciją) bei tokiu būdu prisideda prie žalos tiek visos visuomenės, tiek atskirų asmenų sveikatai, gyvybei bei iš to išplaukiančių neigiamų ekonominių padarinių valstybei, verslui ir kiekvienam Lietuvos gyventojui atskirai.

Manytina, jog teisinio reglamentavimo pakeitimas, įtvirtinant neabejotiną teisinę atsakomybę už viešai skelbiamą akivaizdžiai tikrovės neatitinkančią bei klaidinančią informaciją apie karantiną arba ekstremaliąją situaciją sukeliančias priežastis ir/ar jų eliminavimo būdus, pasitarnautų dvejopai: pirma, veiktų kaip prevencinė priemonė šiandien susiklosčiusioje situacijoje, antra, ateityje karantino arba ekstremalios situacijos akivaizdoje būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui, skelbiant tikrovės neatitinkančią informaciją, bei būtų užtikrintas teisinis apibrėžtumas šioje srityje.

Pagarbiai
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai:
Saulius Grinkevičius
Virginija Baltraitienė
Sandra Barzdienė
Jūratė Judickienė
Steponas Navajauskas
Virmantas Pikelis
Saulius Sinickis
Vilma Šnurevičiūtė

7 Responses

 1. Dalius M.

  Kaip šaunu kad yra susirūpinusių… mmm kaip mes pasijautėme svarbūs.
  Nuo kada skiepytiems žmonėms neskiepyti yra pavojingi? Tai tada kokio velnio jūs skiepijatės? Juk skiepas jus „apsaugo“ nuo ativakserių ir visokių zarazų.
  Gavot pirmą, paskui antrą, dabar trečią sustiprinantį. O paskui kaip lietuvių liaudis sako trečias kartas nemeluoja, o ketvirtas garantuoja. O paskui jau bus „devynis karus matuok, o dešimtą kirpk“ ir kaip su ta pasaka kuri neturi pabaigos.
  Valdžia kabina makaronus, o tie kam biški su mąstymu sunkoka jau savo nuomonės išsakyti ir negali.
  O apie laisvė į pasirinkimą skiepytis ar ne.. kur jūs matote laisvę? Kur ji yra? Žmonės verčiami prievarta skiepytis arba žaloti save koronės punktuose kur ten apskirtai neadekvatūs o gal pervargę darbuotojai dirba, kur žalojami žmonės, kur sugrūdamas pagalys į nosiaryklę kad net kraujas pasileidžia.
  Aš sau galiu leisti nesiskiepti ir tikrai tuo naudojuosi ir niekas manęs neprivers to padaryti. Bet daugybė žmonių to padaryti negali, jie ra priversti arba badauti arba save nuoditi.
  My body, my choice – mano kūnas, mano pasirinkimas. Ne valdžiai aiškinti kada man sirgti ir kaip man gydytis!

  Atsakyti
 2. Sauliu Kob

  Jūs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai, nejaugi negebate pasidomėti alternatyvia informacija. Už jūsų šitą skleidžiamą informaciją ir visuomenės klaidinimą, melą. Jus pačius galima paduoti į Teismą. Tai jūs ir formuojate visuomenės nuomonę ir už tai jūs nešate Teisinę atsakomybę.

  Dr. Reiner Fuellmich – Koronos tyrimo komiteto išvadų santrauka. 2021 m. rugsėjo 15 d.
  https://www.youtube.com/watch?v=V2YZAnKeGmM

  Atsakyti
  • JOANA

   Taip gi Latvijos gydytojas Andris Baumanis pasisakė apie vakcinacijos problemas šalyje.Klausiate, kaip motyvuoti pensininkus? Yra dvi priemonės-bizūnas arba ragaišis. Jeigu ragaišis, t.y. 20eurų (Latvijoje) per mėnesį ne ypač motyvuoja, vadinasi lieka tik bizūnas.

   Atsakyti
 3. Žemaitis

  Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai šiame tekste vartoja frazes panašias į šią: „…viešoje erdvėje skleidžiamą, tikrovės neatitinkančią bei klaidinančią informaciją…“ – aiškiai pareikšdami, kad BET KOKIA informacija apie Covid-19, ar (ir) vaistinius receptinius preparatus, taip vadinamus skiepus nuo koronaviruso, kuri neatitinka oficialiai per masinės informacijos priemones, ar valstybinių institucijų transliuojamo naratyvo, YRA MELAGINGA. Iš principo tai yra arba neprofesionalu, arba tyčia daroma, gal būt iš lobistinių, ar dar kokių paskatų (nežinau, tik spėju), kas yra itin neetiška ir nepateisinama.
  JAV Nacionalinės medicinos biotechnologijų informacijos centro virtualios bibliotekos publikuota mokslinė studija, kurioje labai aiškiai nurodoma mirties priežastis. Plačiau mano paskelbtame straipsnyje:
  https://www.facebook.com/gyvasvyraszmogusantanas/posts/1229604070876754

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.