Įvairias lengvatas gyventojai galės gauti tik deklaravę gyvenamąją vietą.

Už pusmečio turėtų įsigalioti ne kartą atidėtas reikalavimas kiekvienam žmogui deklaruoti faktinę gyvenamąją vietą. To nepadariusiems gresia netekti daugybės lengvatų ir paslaugų.

Pareiga deklaruoti tikrą gyvenamąją vietą numatyta naujos redakcijos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme, kuris turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 dienos. Šiais metais reikalavimo vykdymas buvo atidėtas. Taip norėta suteikti laiko prie savivaldybių prisiregistravusiems žmonėms susirasti gyvenamąją vietą, kurią galėtų deklaruoti pagal įstatymą.

Daugiausia problemų šis reikalavimas kelia tiems, kurie nuomojasi būstus, tačiau deklaruoti gyvenamosios vietos juose negali. Priežastys paprastos – žmonės nesudarę nuomos sutarčių arba būstų savininkai tiesiog nesutinka leisti deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste.

Asmenys ir šeimos, nedeklaravę savo gyvenamosios vietos, nuo įstatymo įsigaliojimo dienos praras teisę į pašalpas, išmokas vaikams, paramą mokinio reikmenims, nemokamą maitinimą vaikams, šalpos išmokas ir vienkartines pašalpas.

Gyvenamosios vietos nedeklaravę gyventojai negalės gauti ir kitų paslaugų. Pavyzdžiui, jiems vairuotojo pažymėjimas bus išduodamas tik tuo atveju, jeigu jie kitais dokumentais pagrįs, kur faktiškai gyvena. Be to, transporto priemones vairuotojai galės registruoti tik 6 mėnesiams.

Pagal naująją tvarką į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie savivaldybių ribotam terminui būtų įtraukiami tik benamiai, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę, bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotose psichikos sveikatos įstaigose.

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.