Sekmadienį Sangailų kaime ugniagesiai gesino degančią pirtį, o Pelėdnagiuose liepsna buvo apėmusi puodą su riebalais.

Perpiet, 12.39 val. skubėta į Šėtos sen., Sangailų k., mat buvo pranešta, kad Sangailų g. dega pirtis.

„Ugniagesiai į vietą atvyko po 7 minučių. Iš pirties pastato veržėsi dūmai, atviros liepsnos nebuvo. Konstatuota, kad pirtis 2 aukštų, 7×5 m dydžio, medinė, perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Išdegė pirmame aukšte esanti pirties patalpa (apie 6 m²), išdegė/nuardyta apie 2 m² perdangos, esančios šalia kamino. Dūmų detektorių pastate nebuvo. Įvykis tiriamas“, – praneša ugniagesių atstovė spaudai Dž. Vaitkevičienė.

Pavojinga situacija virtuvėje

Sekmadienio vakarą uniagesiai sulaukė pranešimo apie Pelėdnagių k., V. Koncevičiaus g. bute kilusį gaisrą. Buvo užsidegęs puodas su riebalais. Išsigandęs žmogus skambino Bendruoju pagalbos telefonu.

Kai ugniagesiai atskubėjo į nurodytą vietą, puodas nuo viryklės jau buvo nukeltas, o patalpos vėdinamos. Laimei, gaisras neišplito, tačiau, kaip sako ugniagesiai, viskas galėjo baigtis didele nelaime, nes užsidegus riebalams galėjo nukentėti ir pats žmogus, ir užsidegti virtuvėje esantys daiktai.

Kaip gesinti užsidegusius riebalus?

„Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, pirmiausia išjunkite viryklėje dujas ar elektrą. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras. Jokiu būdu negalima įkaitusius riebalus gesinti vandeniu. Jeigu degančių riebalų pateko ant sienų ar grindų, užpilkite ant jų bet kokių skalbimo miltelių (jie veikia kaip miltelinis gesintuvas).

Dera žinoti, kad užsiliepsnoti gali ir besiplaikstantys drabužiai plačiomis rankovėmis. O šluostes ir rankšluosčius reikėtų laikyti saugiu atstumu nuo viryklės. Negalima virtuvėje laikyti degių medžiagų, statyti viryklės prie užuolaidų, nes jos greitai gali užsiliepsnoti. Virtuvėje neturėtų būti nereikalingų daiktų, makulatūros.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas taip pat pataria nepalikti virtuvėje mažamečių vaikų vienų. Išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus nuo viryklės puodus bei užsukus jos degiklius. Deja, kaip rodo praktika, gyventojai dažnai palieka gaminamą maistą be priežiūros. Palikę verdantį puodą, išeina paplėpėti telefonu, pažiūrėti televizoriaus, būna, prigula ir užsnūsta, tada iki nelaimės vos vienas žingsnis, mat žmogus gali apsinuodyti smalkėmis, o ugnis gali stipriai suniokoti jūsų būstą, tad būkite atsargūs“, – įspėja ugniagesiai, beje, pastebintys, kad ne visi gyventojai yra įsirengę dūmų detektorius, kas yra privaloma.

Kėdainių mugės“, PAGD ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.