Metalas – tai itin vertinga žaliava, kurios supirkimas prisideda prie aplinkos tausojimo ir resursų išsaugojimo. Sparčiai augant perdirbimo poreikiui, žmonėms natūraliai kyla įvairūs klausimai, susiję su supirkimo procesu, pvz., kokios kainos vyrauja, kokie mokesčiai gali būti taikomi ir pan. Laimei, šiame straipsnyje trumpai aptarsime dažniausiai užduodamus klausimus apie metalo laužą. Tad, jeigu ieškote tam tikrų atsakymų, galbūt juos rasite būtent čia.
Kokį metalo laužą galima priduoti?
Tai priklauso nuo konkrečios atliekų supirktuvės. Dažniausiai galima priduoti įvairių rūšių metalą, pvz., aliuminį, varį, plieną, žalvarį ir pan. Daugelis įmonių taip pat priima skirtingus metalo gaminius – senas transporto priemones, buitinę techniką, konstrukcijas.
Kaip paruošti metalo laužą išvežimui?
Norint tinkamai paruošti metalo laužą išvežimui, dažniausiai galioja 2 pagrindinės taisyklės:
- Tarp atliekų neturėtų būti jokių skysčių ar nemetalinių dalių, todėl svarbu atidžiai jas patikrinti;
- Metalo laužą reikia sukrauti į vieną krūvą. Jis turi būti lengvai prieinamoje vietoje.
Nuo ko priklauso metalo laužo kainos?
Galutinę kainą nustato konkreti laužo supirktuvė. Dažniausiai ji priklauso nuo pasaulinių metalų biržos. Jeigu rinkoje didėja tam tikro metalo paklausa – supirkimo kaina taip pat auga. Pavyzdžiui, jei pasaulyje sunaudojama nemažai skardinių ar statybos priemonių, tikėtina, kad padidės aliuminio supirkimo įkainiai. Dažniausiai galutinė kaina taip pat priklauso nuo metalo rūšies ir kiekio, kai kuriais atvejais – būklės. Pavyzdžiui, itin užterštos žalvario atliekos negali būti perdirbtos, tad jų supirkimo kaina yra mažesnė.
Kokie mokesčiai egzistuoja priduodant metalo laužą?
Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, visos pajamos, gautos pardavus juodųjų ir spalvotųjų metalų laužą, apmokestinamos taikant 5% tarifą. Laimei, dažniausiai tuo pasirūpina supirkėjai, nuo kainos nuskaičiuodami reikalingą procentą ir pervesdami jį į biudžetą.
Ar supirkėjai teikia metalo laužo transportavimo paslaugas?
Dažniausiai supirkėjai teikia metalo laužo transportavimo paslaugas, ypatingai tuomet, jeigu turite didelį atliekų kiekį. Tai galioja tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Daugelis įmonių gali atvykti į Jūsų nurodytą vietą, atlikti demontavimo darbus ir išvežti nereikalingas atliekas savo transportu.
Ar galima priduoti senus automobilius kaip metalo laužą?
Taip, senus ar neeksploatuojamus automobilius dažniausiai galima priduoti kaip metalo laužą. Įprastai supirkėjai taip pat išrašo ENTP pažymas. Kas tai yra? Tai dokumentas, patvirtinantis, kad transporto priemonė buvo tinkamai perduota utilizavimui. Jis reikalingas tuomet, jeigu norite išbraukti automobilį iš Lietuvos transporto priemonių registro.
Ar galima derėtis dėl metalo laužo supirkimo kainos?
Tai priklauso nuo pasirinktos supirktuvės. Kai kurios įmonės suteikia galimybę derėtis, ypatingai tuo atveju, jeigu turite didelį atliekų kiekį. Tačiau, kaip jau minėjome kiek anksčiau, galutinę kainą dažniausiai lemia pasaulinių metalų biržos situacija.
Užs. Nr. 410,