Šeštadienio vakarą, jau sutemus, Daumantų kolektyviniuose soduose užsidegė sodo namelis. Liepsnos pastebėtas per vėlai, tad pastatas apdegė stipriai.

Kaip teigė Kauno PGV Pajėgų valdymo skyriaus atstovas, apie Daumantų kaime, Skruzdėlių gatvėje įsišėlusias liepsnas Bendruoju pagalbos telefonu pranešta šeštadienio vakarą, 22.42 val. Skambinęs asmuo teigė, kad sodo namelis dega atvira liepsna, pastatas yra gyvenamas.

Į gaisravietę išskubėjo keli ugniagesių ekipažai bei medikai.

„Atvykus į įvykio vietą, pastatas degė atvira liepsna, stogas jau buvo sukritęs. Pagalba, matyt, buvo iškviesta pavėluotai, tad medinis sodo namelis (8×11 m) apdegė stipriai. Apie nukentėjusius žmones duomenų neturime“, – teigė ugniagesių atstovas.

Sulėkė kaimynai

Degęs sodo namelis stovi sodų pakraštyje, todėl kaimynai ne iškart pamatė, kad pastatas dega.

,,Mes pavakarieniavę, buvome viduje, tad nematėme, tik vėliau išėję į lauką pastebėjome, kad jau liepsna per langus veržiasi. Žmona ėmė skambinti tel. 112, bet sakė, kad kiti kaimynai jau buvo iškvietę pagalbą. Suvažiavo trys ugniagesių automobiliai. Gesino kokių porą valandų, vandenį pumpavo iš tvenkinio. Po to dar liko vienas ekipažas budėti, kad vėl neįsidegtų.

Nežinia, nuo ko čia užsidegė. Matyti, kad vidurys labai išdegęs. Tai gerai, kad žmogus nesudegė, vienas kaimynas jį rado sėdintį terasoje. Vyrui maždaug 50 metų, gal daugiau. Buvo atvykę ir medikai, bet man atrodo, kad jo nevežė į ligoninę.

Namelis priklausė moteriai, ji kažkur užsienyje dirba, o čia gyveno jos draugas. Išgerdavo, bet nebuvo blogietis. Čia jie patys tą vagonėlį apsikalė, susitvarkė ir va, sudegė. Gaisras tai didelė nelaimė, geriau apvogtų, tai sienos liktų.

O mums irgi nejauku buvo. Tai gerai, kad vėjas žiežirbas nešė į kitą pusę, kur pastatų nėra, o jei į mūsų pusę, tai ir kaimynų, ir mūsų namą galėjo liepsnos griebti. Buvo suėję visi kaimynai, kurie gyvena netoliese arba nakvojo čia. Vaizdas tikrai baisus“, – pasakojo vienas iš kaimynų.

Kiti netoliese gyvenantys žmonės teigė, kad tądien jų kaimynas šventė gimtadienį, tad, jų teigimu, ,,vyras gal buvo išgėręs, nuėjo miegoti su cigarete ir užsidegė, o gal gamino valgyti ir užsnūdo“.

Nelaimės priežastis aiškinasi gaisrus tiriantys specialistai. Ugnis namą suniokojo stipriai, sudegė ir viduje buvę namų apyvokos daiktai. Nuostoliai nustatinėjami.

Kaimynai teigia, kad gaisrą patyręs asmuo dabar glaudžiasi pas netoliese gyvenančią mamą.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.