Praėjusią savaitę kartu su delegacija iš Lietuvos Kėdainių įmonės „Daumantai LT“ atstovai lankėsi Pietų Korėjoje vykusiame maisto pramonės verslo forume bei tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Coex Food Week 2022“.

Verslo forume, kuris šioje šalyje organizuotas pirmą kartą, daugiau kaip 10 Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų įmonių žengė pirmuosius žingsnius užmezgant ryšius su Pietų Korėjos verslo atstovais.

Įmonės pristatė savo gaminamą produkciją didžiausiems Pietų Korėjos importuotojams bei prekybininkams. Pietų Korėja yra viena prioritetinių Lietuvos maisto pramonės rinkų, o Lietuvos įmonių produkcija čia turi didelį potencialą.

Verslo forume Lietuvai atstovo ne tik verslininkai, tačiau ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, ambasadorius Pietų Korėjoje Ričardas Šlepavičius, Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros generalinis direktorius Šarūnas Celiešius. Verslo susitikimuose taip pat dalyvavo Pietų Korėjos pramonės ir prekybos rūmų prezidentas, valdžios atstovai.

Kaip sakė bendrovės „Daumantai LT“ vadovas Saulius Grinkevičius, Lietuvos dėmesys į Pietų Korėjos rinką nukrypo užsidarius Kinijos rinkai. Pirmasis vizitas, pasak S. Grinkevičiaus, nuteikė optimistiškai.

„Tik šią vasarą Pietų Korėjoje atsidarė Lietuvos ambasada, o kartu su ja atsirado galimybė pradėti verslą. Iki šiol į Pietų Korėją iš Lietuvos buvo eksportuota maisto produktų už maždaug 12 milijonų eurų – tai labai maža suma.

Plėsti verslą šioje šalyje išties padės ambasados atsiradimas. Teigiamai nuteikė ambasadoriaus R. Šlepavičiaus požiūris, bendravimas. Ambasadorius aktyviai dalyvavo renginiuose ir žadėjo padėti ateityje, jei verslui jo pagalbos reikės.

Esame dėkingi ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai – daug darbo specialistai skyrė tam, kad vizitas būtų kuo sklandesnis ir kuo rezultatyvesnis. Tikimės, kad su agentūra ir toliau bendradarbiausime, ieškosime partnerių ir kitose rinkose“, – sakė S. Grinkevičius. 

Didelis susidomėjimas – ekologiška „Daumantai LT“ produkcija.

„Daumantai LT“ produkto plėtros vadovas Domas Grinkevičius pasakojo, kad bendrovė savo produkciją pristatė kartu su kitomis šalies įmonėmis – bendrame Lietuvos stende. Parodoje taip pat dalyvavo verslininkai iš Vokietijos, Kanados, Prancūzijos bei kitų šalių.

„Verslo forumas ir paroda mums buvo sėkmingi – atradome kontaktus su dviem didžiausiomis mažmeninius prekybos tinklus valdančiomis įmonėmis. Viena iš jų savo tinkle turi nes 1500 tūkst. parduotuvių. Manau, kad šie susitikimai netolimoje ateityje taps bendru verslu“, – sakė D. Grinkevičius.

Nors verslo forumas Pietų Korėjoje buvo organizuotas pirmą kartą, tačiau tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Coex Food Week 2022“ organizuojama kasmet ir yra didžiausia tokio pobūdžio paroda Pietų Korėjoje.

„Pirmoji mūsų kelionė į šią šalį buvo įdomi ir mums patiems – nors eksportas užima svarbią ir didelę dalį, tačiau ši šalis ir jos rinka mums yra visiškai naujos. Sakyčiau, jog vizitas  buvo labiau žvalgybinis – apžiūrėti rinką, įvertinti, ką žmonės valgo, kaip vertina mūsų produktus“, – pasakojo D. Grinkevičius. Pietų Korėja, pasak D. Grinkevičiaus, iš visų Azijos šalių labiausiai orientuota į vakarų rinką – juos domina vakarietiški skoniai, jiems artima ir vakarietiška kultūra.

Pietų Korėjos prekybininkus itin sudomino ekologiška „Daumantai LT“ produkcija. Kėdainių įmonė – vienintelė Lietuvoje, gaminanti ir galinti pasiūlyti ekologiškus pagardus. 

„Pirmasis vizitas į Pietų Korėją nuteikė optimistiškai“, – teigia S. Grinkevičius ir D. Grinkevičius.

„Jie ieško sveikesnių produktų, ieško pridėtinės vertės bet kokiame produkte. Galimus mūsų verslo partnerius labai sudomino „Daumantai LT“ kečupas, kuris gaminamas be jokio pridėtinio cukraus. Jiems svarbu, kad produktai būtų be konservantų, o jei tai majonezas – kad jo gamybai būtų naudojami laisvėje laikomų vištų kiaušiniai. Kuo sveikesnė produkcija – tuo geriau“, – kalbėjo D. Grinkevičius.

Verslo susitikimuose aptartos ir kitos detalės. Tarkime, majonezo Pietų Korėjos prekybininkai pageidautų ne stiklainiuose, o išspaudžiamuose pakuotėse, o kai kurių pagardų norėtų mažesnėse talpose.

„Tai – elementarūs pakeitimai, kurie būtini eksporto rinkose. Siųsime produktų bandinius į Pietų Korėją, toliau derinsime detales. Apibendrintai – radome bendrą kalbą ir tikiu, kad jau po pusės metų pirmieji mūsų gaminami pagardai atsiras šios šalies parduotuvių lentynose“, – sakė D. Grinkevičius.

Titulinėje nuotr.: Verslo susitikimuose su lietuviais dalyvavo didieji Pietų Korėjos importuotojai bei prekybininkai.