Kėdainiuose veikianti pagardų gamintoja bendrovė „Daumantai LT“ savo gaminamą produkciją pristatė vienoje didžiausių tarptautinių specializuotų prekinių ženklų parodoje PLMA, vykusioje Amsterdame. Pasak bendrovės produkto plėtros vadovo Domo Grinkevičiaus, jos esmė – privačių prekės ženklų paieška. „Tokia produkcija, kurią gaminame kitiems prekių ženklams, sudaro nemažą dalį mūsų gaminių, todėl naujų kontaktų, rinkos paieška mums – labai svarbi“, – teigė D. Grinkevičius.  

PLMA paroda vyksta jau daugiau nei 35 metus, nors ji – kasmetinė, tačiau pastaraisiais metais dėl pandemijos organizatoriams teko daryti pertrauką. Parodoje eksponuojami švieži ir šaldyti maisto produktai, sausi bakalėjos produktai ir gėrimai, taip pat ne maisto kategorijos gaminiai, įskaitant kosmetiką, sveikatą ir grožį, buitį ir virtuvę, automobilių priežiūrą, sodą, namų apyvokos reikmenis.

PLMA suburia mažmenininkus su gamintojais ir padeda jiems atrasti vieniems kitus. Savo prekinius ženklus išvystę prekybininkai PLMA ieško gamintojų, kurie paruoštų jiems reikalingus produktus, o vėliau jie būtų parduodami ne su gamintojo, tačiau su prekybininko etikete – prekiniu ženklu.

„Tokių pavyzdžių yra kiekvienoje šalyje, net ir mūsų didieji prekybos tinklai turi tik savo prekinius ženklus. Šis verslo modelis – tikrai populiarus“, – kalbėjo D. Grinkevičius.   

Nors pastarieji metai buvo išskirtinai sudėtingi, tačiau naujų produktų, kontaktų ir idėjų poreikis išliko didelis – privatus prekės ženklas rinkoje išlaiko tvirtas pozicijas. Prognozuojama, kad ateityje privačių prekių ženklų poreikis dar labiau išaugs.

Kaip sakė D. Grinkevičius, parodoje dalyvavo beveik visos šalys, išskyrus Rusiją, Kiniją ir kelias kitas: „Vien dalyvių buvo apie 2 tūkst., jau nekalbant apie tuos, kurie į parodą atėjo rasti kontaktų su gamintojais.“

„Daumantai LT“ produkto plėtros vadovas D. Grinkevičius sako, kad kėdainiečių išskirtinumas yra tai, kad įmonė gamina sertifikuotus ekologiškus pagardus bei į kliento pageidavimą žiūri lanksčiai.

„Mes vieninteliai Baltijos šalyse gaminame ekologiškus pagardus – esame sertifikuoti jų gamintojai. Tai – svarbiausias mūsų pranašumas. Kitas dalykas – gaminame sveikesnius produktus, kurie yra be pridėtinio cukraus, be druskos, su pridėtiniais mineralais.

Mus vertina ir dėl lankstumo bei požiūrio į klientą – didieji gamintojai nėra tokie lankstūs ir reikalauja užsisakyti labai dideles vienkartines produktų partijas, o mes galime pasiūlyti mažesnį kiekį. Tai svarbu tiems prekybininkams, kuriems didelių kiekių nereikia – jie nori naują produktą ištestuoti, įvertinti, pagaliau – ne kiekvienas prekybininkas ar gamintojas, ypač mažmenininkas, gali didelius kiekius įpirkti.

Dar vienas „Daumantai LT“ pliusas – galime sukurti pagardų skonius pagal kliento norą. Nes pasaulis – didelis, o skoniai jame – patys įvairiausi. Prisitaikyti prie kiekvienos šalies rinkos, būti lankstiems – tai vienos iš pagrindinių mūsų veiklos krypčių“, – sakė D. Grinkevičius.

„Daumantai LT“ eksportuoja per 100 produktų, kurie iškeliauja į daugiau nei 20 pasaulio šalių.

Panašios naujienos