Penktadienis, 22 lapkričio, 2024
0.3 C
Kėdainiai
PradžiaVerslas PLIUS„Daumantai LT“ gamyboje tik atsinaujinantys energijos šaltiniai

„Daumantai LT“ gamyboje tik atsinaujinantys energijos šaltiniai

-

Lietuviškų padažų ir pagardų gamintojas „Daumantai LT“ nuo praėjusių metų rudens ketvirtadalį gamybai reikalingos elektros energijos pasigamina naudodami saulės baterijas.

Per artimiausius metus bendrovė planuoja visiškai pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių pritaikymo gamyboje.

„Sprendimas patiems pasigaminti dalį elektros energijos padės per metus sumažinti į aplinką išmetamų CO2 dujų kiekį net 320 tonų, kas prilygsta 15 sunkvežimių arba 2160 išsaugotų medžių. Tvarumu pagrįstais sprendimais, kuriais vadovaujasi ir didžiosios pasaulio įmonės, norime kurti švaresnę aplinką ir prisidėti prie klimato kaitos stabdymo“, – aiškina bendrovės direktorius Saulius Grinkevičius.

Pasak „Daumantai LT“ vadovo S. Grinkevičiaus, saulės energijos sistemų įdiegimas ateityje atsipirks ne tik aplinkos tausojimu, bet ir padės sumažinti gamybos kaštus. (Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)

Bendrovė į tvarių energetinių išteklių gamybos projektą investavo 340 tūkst. eurų. Tai padeda šiuo metu patenkinti 25 proc. bendro bendrovės elektros poreikio. Pasak „Daumantai LT“ vadovo, saulės energijos sistemų įdiegimas ateityje atsipirks ne tik aplinkos tausojimu, bet ir padės sumažinti gamybos kaštus. Skaičiuojama, kad elektros gamybai pasitelkus saulės baterijas, bendrovė kasmet sutaupys apie 60 tūkst. eurų, tad įdiegtos technologijos turėtų atsipirkti per mažiau nei 6 metus.

Anot S. Grinkevičiaus, pilnas atsinaujinančių energijos šaltinių pritaikymas gamyboje bendrovei gali kainuoti daugiau nei milijoną eurų, todėl procesas bus įgyvendinamas etapais per artimiausius 5–7 metus. Pirmasis etapas, kuriame šiuo metu yra bendrovė, leis patikrinti, kaip tiksliai sprendimai atsispindės praktikoje ir kaip pavyks pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Elektros energijos gamybai bendrovė pasitelkė dvipusius fotovoltinius modulius. Pritaikant šią technologiją, surenkama ne tik tiesioginė saulės šviesa, bet ir jos atspindžiai nuo žemės. Per metus tokiu būdu planuojama pasigaminti 526 tūkst. kWh elektros energijos.

Komunikacijos agentūros „Maniac” ir „Kėdainių mugės” inf.

reklama

Taip pat skaitykite